Životní víra je neodmyslitelnou součástí našeho života. Věříte v lepší zítřky?

Co si představíte pod pojmem víra? Pokud to není víra v určité náboženství. Myslíme tím naše přesvědčení, že se nám věc, po které toužíme, při dostatečném úsilí vyplní. Bezesporu patří  k našemu životu. Věříte v to, že najdete partnera na celý život, že získáte práci snů, narodí se vám krásné a zdravé děti a mnoho dalších věcí. Víra v nás udržuje sílu hledět dopředu a naplňovat nás optimistickým pohledem do budoucnosti. Je v dnešní uspěchané době, kdy je každý zahleděný sám do sebe, těžší věřit? Pokud i vám určitá dávka víry chybí, pak vám pomohou následující drahé kameny.

Ametyst je již od starověku užíván jako kámen proti špatným myšlenkám. Ty nám pomáhá zahánět spolu s negativní energií a špatnou náladou, které se objevují spolu s prvními nezdary. Jeho vliv působící ve všech rovinách nám pomáhá s duchovní čistotou, důležitou pro soustředění se na naše cíle a v posílení naší víry. Skvělým společníkem se vám stane v podobě prstenu, který budete nosit vždy u sebe a kámen vás tak bude provázet na každém kroku. Zdravotně ametyst působí především proti bolestem všeho druhu, hlavně hlavy a migrénám.

Sardonyx ostří naše smysly a koncentraci. Dává nám radost, životní elán, zahání starosti, melancholii a deprese. Pomáhá nám v upevnění naší víry. Zdravotně posiluje nervový systém, pomůže vám se uklidnit a tím se zbavit stresu a klidně usnout. Dále dokáže hojit jakékoliv záněty, plísně a průjmy. Sardonyxová voda pomáhá na kožní problémy. Získáte ji vložením několika kamenů do nádoby s vodou. Nechte několik hodin působit a pak kameny vyjměte. Vodu pak pijte každý den na lačný žaludek.

Modrý chalcedon je kámen, jehož světle modré tóny mají značný vliv na naši mysl a pocity. Učí nás brát život takový jaký je a nezatěžovat se malichernostmi. Je považován za kámen komunikace, kámen řečníků a politiků. Podporuje inspiraci v řeči, správnost a životnost vyjadřování. Zdravotně modrý chalcedon hojí záněty horních a dolních cest dýchacích. Snižuje krevní tlak a pomáhá při cukrovce.