Zánět průdušek patří mezi nejběžnější infekční onemocnění. Poradíme, jak s ním bojovat

Při zánětu průdušek je horší průchod vzduchu do plic. Může být vyvolán různými původci, jako jsou viry nebo bakterie. Příznaky často zahrnují kašel, bolest v krku, horečku, dušnost, bolest na hrudi a dýchací potíže. V závažnějších případech může dojít k plicním komplikacím, jako je plicní edém nebo sepse. Proto doporučujeme stav konzultovat s lékařem. Kromě toho se doporučuje dostatek odpočinku, pití tekutin a užívání léků proti bolesti a horečce podle pokynů lékaře.

Než propukne opravdu zánět průdušek, můžete již několik dní pozorovat bolesti v krku, nachlazení či mírnou chřipku doprovázenou teplotami. Pokud již cítíte bolesti svalstva, rýmu a bolestivý kašel, pak máte zánět průdušek. Pokud je zánět v samém počátku, můžete kromě babských rad použít pro zlepšení stavu drahé kameny.

Které minerály pomohou v boji se zánětem průdušek?

Citrín je kámen, který svému majiteli předává teplo a energii. Díky tomuto krystalu nebudete tak přecitlivělí - zejména na kritiku okolí. Současně sami získáte schopnost konstruktivní kritiky. Citrín pomáhá rozvíjet pozitivní postoje, pohlížet optimisticky do budoucnosti a jít dál s proudem času místo ohlížení se zpět. Citrín kámen, který blahodárně působí při chronickém únavovém syndromu. Citrín zažehnává infekce v ledvinách a močovém měchýři, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní. Pomáhá při očních problémech, podporuje krevní oběh, zbavuje krev toxických látek, podněcuje činnost brzlíku a udržuje v rovnováze funkci štítné žlázy.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU CITRÍNU  

Růžový opál je kámen srdce, kde tiší náš neklid a citová vzrušení. Učí nás žít v přítomném čase a s nadhledem. Přetváří negativní energii v pozitivní. Pomáhá nám překonat ostych a trému. Podporuje náš kladný vztah k okolí. Zdravotně pomáhá na průdušky a plíce, dále také srdce. Pomocníkem je i při virových infekčních onemocněních. Je jedním z mála kamenů, které trpí na přímém slunci. Proto co nejčastěji čistíme pod tekoucí vodou a necháme nabít na slunci mimo dosah přímých slunečních paprsků nebo nejlépe při úplňku.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU OPÁLU  

Křišťál s vrostlicemi rutilu podporuje zdravý růst buněk. Aktivuje imunitní systém, srdeční činnost a plicní a ledvinové záněty. Je důležitým společníkem při prevenci a v oslabení organismu, kdy nám dodává potřebnou energii. Na duchovní úrovni v nás podporuje pravdomluvnost a přímočarost. Pomáhá nám překonávat pocity strachu a beznaděje. 

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KŘIŠŤÁLU  

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva