Na fantazii není nikdy pozdě - jde jen o to, jakou

Co je vlastně fantazie?Fantazie je schopnost tvořit si představy, vytvářet obrazy nebo příběhy, které nejsou založeny na skutečnosti. Je to druh myšlení, který umožňuje tvořit si představy, které nejsou omezeny skutečností nebo logikou. Fantazie a představivost může být užitečná při tvorbě nových nápadů, řešení problémů a rozvoji kreativity. V psychologickém směru, fantazie je také důležitou součástí procesu sebepoznání, kdy se člověk učí pracovat s různými aspekty svého vnitřního světa.

Existuje mnoho tvrzení, nejlépe to vystihl Karel Čapek, který prohlásil, že fantazie není představovat si to, co věci nejsou, ale udělat něco, co by mohly být. Popusťte uzdu své fantazii i vy, pomohou vám s tím drahé kameny. Představujeme vám ty nejúčinnější.

Které minerály podpoří fantazii a představivost?

Ametyst je kamenem očisty. Probouzí v nás obětavost a nezištnost, touhu pomáhat bližním. Odvrací nás od materiálního světa. Ametyst je kamenem inspirace. Otvírá náš myšlenkový svět novým idejím, inspiraci a intuici. Pomáhá nám s nevyjasněnými problémy, které nám brání v posunu dál. Zdravotně působí při bolestech hlavy a migrénách. Pro posílení účinku masírujte postižené místo kamenem nebo nechte volně poležený působit. Dále zvyšuje nízký tlak, pomáhá při plicních onemocněních, při cukrovce a uvolňuje svalové křeče.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU AMETYSTU  

Achát stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Jeho očistná síla působí mocně na tělesné i citové úrovni. Posiluje naši představivost a fantazii. Nošení na žaludku nebo užívání v podobě elixíru povzbuzuje trávící proces a přináší úlevu při gastritidě. Hojí oči, žaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posiluje krevní oběh a hojí kožní nemoci. Kámen po meditaci vždy očistěte pod proudem vlažné vody a nabíjejte na přímém slunci.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU ACHÁTU  

Růženín je kámen, který již svou růžovou barvou navozuje klid a harmonii v těle. Prohlubuje naši vnímavost a oživuje v nás fantazii, bohatou inspiraci a tvořivého ducha. Při komunikaci s lidmi nás učí trpělivosti a vnímavosti. Z hlediska zdravotního pomáhá růženín s blokacemi v oblasti srdeční čakry, kde čistí, uklidní a posílí vaše srdce tak, že už nebudete potlačovat jakékoliv emoce a zbaví vás černých myšlenek, díky kterým je tak těžké usnout. Vnitřně užívaná růženínová voda neutralizuje jedy, které do sebe denně dostáváme. Získáte ji vložením několika růženínů do nádoby s vodou a necháte den působit. Poté kameny vyjmete a vodu vypijte. 

PROHLÉDNOUT NABÍDKU RŮŽENÍNU  

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva