Vybíráme z vašich dotazů: „Mohu kombinovat různé přívěsky a náramky z minerálů“?

Chcete vědět, zda vám nemůže uškodit nošení různých krystalů? Přečtěte si následující článek a dozvíte se to.

Odpověď na tuto otázku je v zásadě jednoduchá – ano, pakliže se budete cítit dobře. Jde tedy především o individuální záležitost.

V této souvislosti připomeňme, že mnoho kombinací na vás může mít veskrze blahodárné účinky, protože krystaly zpravidla „v týmu“ fungují ještě lépe, než samostatně. Tak třeba křišťál si skvěle rozumí s růženínem a ametystem. Je-li tato trojice pohromadě, má neobyčejně velkou sílu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KŘIŠŤÁLU

Které minerály nekombinovat?

Přestože drtivá většina krystalů spolu ochotně spolupracuje, i zde existují výjimky potvrzující pravidlo. Ukázkovým příkladem mohou být bylownity či labradority, které se s jinými druhy minerálů nemají příliš v lásce. Stejně tak se lze setkat s kameny, které samotu preferují nikoliv kvůli svému druhu, ale „osobnosti“. I pokud však takové netykavky dáte dohromady, budou se max. vzájemně rušit – určitě vám nebudou škodit.

Každý jsme jinak citlivý a může nám vyhovovat či nevyhovovat jiný druh minerálů

V případě, že se dobře cítit nebudete, s největší pravděpodobností půjde o důsledek přecitlivělosti na působení určitého druhu (více druhů) minerálu. Této problém může vyřešit přidání nějakého kamene se silnými uzemňovacími schopnostmi – černého obsidiánu, onyxu, černého turmalínu apod.

Teoreticky může nastat i situace, kdy budete negativně reagovat pouze na jediný konkrétní krystal z vámi zvolené kombinace (zde je opět zapotřebí si uvědomit, že každý kámen i člověk má poněkud jinou energii a tyto energie se někdy mohou dostat do vzájemného konfliktu). Takového se zbavte.

Existuje i vzácná přecitlivělost na působení jakýchkoliv minerálů ve větším množství (pro některé jedince je náročné nosit i jeden krystal, natož dva a víc). Pokud jí trpíte, pak na kombinování pochopitelně musíte zapomenout.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU ONYXU

Existuje tedy optimální počet?

Obecně se dá říci, že je to stejné jako v životě. Když děláte příliš mnoho věcí najednou, cítíte se přetížení a výsledek není takový, jaký jste si představovali. Máme pro vás proto jednouduchou nápovědu. Pokud nosíte minerály denně, ideální počet je 3 - 5 druhů. Pod vaši postel či na noční stolek umístěte 1 - 3. Během meditace doporučujeme pracovat se dvěma druhy - v každé ruce jeden. Je naprosto v pořádku, když během dne minerály měníte. 

Nezapomínejte na to, že minerály působí individuálně a každý má v sobě jinou vibraci. A nemusí toto pravidlo platit vždy. Důvěřujte proto svým pocitům. Vaše vnitřní já vám napoví, co mu nejlépe vyhovuje. Vybírat minerály můžete intuicí, podle znamení, účinku, životního čísla, čaker  nebo i nemoci, pokud Vás trápí zdraví.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU NÁRAMKŮ A PŘÍVĚSKŮ