Vybíráme z vašich dotazů: „Mohu kombinovat různé přívěsky a náramky z minerálů“?

Chcete vědět, zda vám nemůže uškodit nošení různých krystalů? Přečtěte si následující článek a dozvíte se to.

Odpověď na tuto otázku je v zásadě jednoduchá – ano, pakliže se budete cítit dobře. Jde tedy především o individuální záležitost.

V této souvislosti připomeňme, že mnoho kombinací na vás může mít veskrze blahodárné účinky, protože krystaly zpravidla „v týmu“ fungují ještě lépe, než samostatně. Tak třeba křišťál si skvěle rozumí s růženínem a ametystem. Je-li tato trojice pohromadě, má neobyčejně velkou sílu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KŘIŠŤÁLU

Které minerály nekombinovat?

Přestože drtivá většina krystalů spolu ochotně spolupracuje, i zde existují výjimky potvrzující pravidlo. Ukázkovým příkladem mohou být bylownity či labradority, které se s jinými druhy minerálů nemají příliš v lásce. Stejně tak se lze setkat s kameny, které samotu preferují nikoliv kvůli svému druhu, ale „osobnosti“. I pokud však takové netykavky dáte dohromady, budou se max. vzájemně rušit – určitě vám nebudou škodit.

Každý jsme jinak citlivý a může nám vyhovovat či nevyhovovat jiný druh minerálů

V případě, že se dobře cítit nebudete, s největší pravděpodobností půjde o důsledek přecitlivělosti na působení určitého druhu (více druhů) minerálu. Této problém může vyřešit přidání nějakého kamene se silnými uzemňovacími schopnostmi – černého obsidiánu, onyxu, černého turmalínu apod.

Teoreticky může nastat i situace, kdy budete negativně reagovat pouze na jediný konkrétní krystal z vámi zvolené kombinace (zde je opět zapotřebí si uvědomit, že každý kámen i člověk má poněkud jinou energii a tyto energie se někdy mohou dostat do vzájemného konfliktu). Takového se zbavte.

Existuje i vzácná přecitlivělost na působení jakýchkoliv minerálů ve větším množství (pro některé jedince je náročné nosit i jeden krystal, natož dva a víc). Pokud jí trpíte, pak na kombinování pochopitelně musíte zapomenout.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU ONYXU

Existuje tedy optimální počet?

Obecně se dá říci, že je to stejné jako v životě. Když děláte příliš mnoho věcí najednou, cítíte se přetížení a výsledek není takový, jaký jste si představovali. Máme pro vás proto jednouduchou nápovědu. Pokud nosíte minerály denně, ideální počet je 3 - 5 druhů. Pod vaši postel či na noční stolek umístěte 1 - 3. Během meditace doporučujeme pracovat se dvěma druhy - v každé ruce jeden. Je naprosto v pořádku, když během dne minerály měníte. 

Nezapomínejte na to, že minerály působí individuálně a každý má v sobě jinou vibraci. A nemusí toto pravidlo platit vždy. Důvěřujte proto svým pocitům. Vaše vnitřní já vám napoví, co mu nejlépe vyhovuje. Vybírat minerály můžete intuicí, podle znamení, účinku, životního čísla, čaker  nebo i nemoci, pokud Vás trápí zdraví.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU NÁRAMKŮ A PŘÍVĚSKŮ

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení