Seznamte se s turmalínem. Je to kámen radosti a vitality

Turmalín je mocný kámen. Odvádí negativní emoce a přináší radost. Pomáhá realizovat naše sny, důležitá životní rozhodnutí a mít nadhled. Zvyšuje nezávislost, podporuje při dietě a přináší dobrou náladu. Funguje ale také jako ochrana před negativní energií a zlozvykyPozitivní vliv má však turmalín také na naši sebedůvěru.

KOUPIT TURMALÍN ZDE

Které minerály pomáhají se sebedůvěrou

Nemoci a zdraví

Velmi silně zvyšuje imunitu. Příznivě působí na srdce, míchu a nervový systém. Chrání před nemocemi přenášejícími se během oslabení organismu, působí na dyslexii a artritidu. Působí pozitivně při dýchacích problémech, mozkových příhodách, onemocnění plic, bronchitídě. Často se doporučuje těhotným ženám pro podporu během porodu. Spolehněte se na něj i v případě, že vás trápí onemocnění spojené s imunitním systémem nebo kožní nemoci.

Turmalín je opravdu oblíbený kámen, a to právem. Jeho velkou výhodou je, že není vzácný ani drahý, a proto je snadno dostupný. Přes všechny jeho příznivé účinky se však tento minerál nehodí úplně pro každého.

Pro někoho totiž nemusí být dostatečně silný, občas se také stane, že majiteli nevyhovuje menší velikost, potom je třeba dát turmalínu ještě šanci a pořídit větší či střední kousek.

Znamení zvěrokruhu

Každé znamení zvěrokruhu má svůj dokonalý minerál. Turmalín je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé. Štírům pomáhá zvýšit osobní vůli a sílu Rybám ukáže průbojnější cestu.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ZNAMENÍ ZDE

Turmalín a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerPro černý turmalín  je přiřazena 1. čakra základu.

Ta se nachází na spodní straně páteře a její nerovnováha vyvolává nemoci jako jsou zánět močového měchýře, průjem, obezita nebo impotence. Při jejím zablokování pociťujeme nedostatek energie, majetnické sklony, agresi či sobeckost.

Turmalín lze pořídit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří surové nebo tromlované kameny, které svou velikostí jsou praktické a dají se nosit v kapsách, pytlících, peněžence, přikládat přímo na tělo. Jsou velmi vhodné i pro umístění do misky. Velmi oblíbené jsou také šperky z turmalínu, které budou krásnou ozdobou na vašem těle a udrží energie po celý den.

KOUPIT MINERÁLY PRO 1. ČEKRU ZÁKLADU ZDE

Které minerály jsou vhodné pro 1. čekru základu

Co místo turmalínu?

Jak už bylo řečeno, turmalín i přes své velmi pozitivní účinky a velkou moc, není pro každého. Existují však krystaly, které ho spolehlivě nahradí. Je to třeba křemen, konkrétně v kouřovém odstínu. Má čisticí účinky, je účinným kamenem pro uzemnění a hlídá naše duchovní strážce.

Velmi účinný při ochraně vaší aury před nežádoucími vlivy a špatnými vibracemi je také hematit. I on má pozitivní účinky na uzemnění, pomáhá ukotvit energii k zemskému jádru. 

Uzemňující kámen je i jaspis, nejvhodnější je v červené barvě. Jde o velmi ochranný minerál, pomáhá posílit energetické a osobní hranice, dodává pocit jistoty a bezpečí a chrání domov před škodlivými energiemi.

Ohromně silný je obsidián, kromě toho, že chrání před negativní energií a pomáhá blokovat psychické útoky také dovede přerušit spojení s těmi, kteří vysávají naši energii.

Pozadu vašemu zájmu by nemělo zůstat ani tygří oko, které chrání před žárlivostí a nenávistí a pomáhá nám být sebevědomější a silnější.

  • Související články

Jak správně očistit a nabít kameny za úplňku?

Nechte se vést pomocí turmalínu k harmonii a vitalitě

K jakému křestnímu jménu je turmalín přiřazen?

Vytvořte si jedinečný náramek podle svého přání!

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Svět minerálů