Kvalitní spánek je základ pro zdraví i spokojený život. Tyhle krystaly vám s ním pomohou

 

Znáte nejspíš obě situace. Ráno se vzbudíte a připadá vám, jako byste snad ani na minutu nezamhouřili oko. Jste rozlámaní, vyčerpaní a vystresovaní tím, že před vámi je dlouhý náročný den. Anebo vyskočíte z postele, protáhnete se a řeknete si, jak skvěle jste se vyspali!

Lepší je pochopitelně druhá varianta, každého z nás však občas potká ta první. Bez spánku žít nemůžeme a abychom fungovali a zvládali všední starosti i nevšední radosti, potřebujeme ho! Naučte se odpočívat tak, abyste byli odpočatí a v pohodě.

Aby se nám pěkně žilo

Spánek nás ovlivňuje víc, než bychom si možná mysleli. Ale bohužel nestačí obléknout si oblíbené pyžamo, vyčistit zuby, přečíst pár kapitol z napínavé knížky, zhasnout lampu a spát.

Přitom lidské tělo kvalitní spánek nezbytně potřebuje, aby zregenerovalo, nabralo síly, uzdravilo se, abychom byli schopní bránit svůj imunitní systém, být produktivní a mohli žít přesně tak, jak sami chceme.

Rychlý pohyb očí

Věděli jste, že spánek má několik fází? Ta poslední a možná i nejdůležitější se jmenuje REM – rapid eye movement, v překladu rychlý pohyb očí. Jde o nejhlubší část spánku, pro kterou jsou charakteristické právě rychlé pohyby očí. Probudit se v této fázi spánku je špatné, cítíme potom velkou únavu.

Pokud se svým spánkem nejste spokojeni na 100%, je třeba ho podpořit. Jak? Můžete si uvařit dobrý čaj, zkusit nějakou meditační techniku, pustit si příjemnou hudbu. Anebo sáhnout po pečlivě vybraných krystalech. Které jsou pro spánek nejlepší?

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO SPÁNEK ZDE 

Selenit

Selenit je jako dělaný pro chvíle, kdy potřebujeme být v harmonii, vysílá totiž ty správné jemné a klidné vibrace. Svému majitele pomáhá dostat se do klidu a pohody, a to se před momentem, kdy si vlezete do postele, hodí. Rozhození a plní zmatku, nervů nebo rozčílení prostě snadno neusneme a dobře se nevyspíme. Selenit navíc ovlivňuje příval negativních energií, respektive je dokáže od nás odpudit.

KOUPIT SELNIT ZDE 

Celestin

Celestin je přímo stvořen pro klidný spánek, který vás nakopne a umožní vám fungovat podle vlastních představ. Na dobu usínání se na něj určitě spolehněte, zklidňuje tělo, mysl i duši a navozuje opravdu hluboký klid a zklidňuje i roztěkané myšlenky. Je pomocníkem v těžkých situacích, které nám mohou bránit v klidném spánku, ale i při stresu a úzkostech. I ty často způsobují potíže se spaním.

KOUPIT CELESTIN ZDE 

Lepidolit

Lepidolit je vnímám jako lék pro ty z nás, které ovládá hyperaktivní mysl. A ta je určitě překážkou ke kvalitnímu spánku. Lepidolit podpoří klid mysli, zmírňuje stres a přináší nám spokojený spánek. S čistou myslí se jde do postele přece jen snadněji. Tak se na něj spolehněte místo ukolébavky, která asi na nás dospělé už moc velký vliv mít nebude. Naopak tento krystal nám přinese do mysli radost a další pozitivní emoce.

KOUPIT LEPIDOLIT ZDE 

Ametyst

Ametyst je tím, že jde o uklidňující krystal, znám. Má příjemnou jemně fialovou barvu a už jen pohled na něj nás zklidňuje. Je to kámen bohatý na léčivou energii, a tu k dobrému spánku rozhodně potřebujeme. Pokud vás před spaním ovládají špatné myšlenky, které nedokážete zahnat a brání vám v odpočinku, sáhněte po ametystu. Srovná vaše emoce a podvědomí a navodí pocit klidu a bezpečí.

KOUPIT AMETYST ZDE

Angelit

 

Angelit  je od prvního pohledu uklidňující kámen už je pro svoji krásně modrou barvu. A to jméno? To přímo evokuje přítomnost andělů bdících nad našim dobrým spánkem. Angelit umí navodit klid mysli a duše, uvede nás poklidně do říše snů a ráno si budeme připadat jako znovuzrození. Navíc jde o krystal, který podporuje uzdravení, a jelikož na to má vliv i dobrý spánek, je jeho síla opravdu mocná.

KOUPIT ANGELIT ZDE 

Křišťál

 

Křišťál v kouřovém odstínu je kámen silně uzemňující, má velký vliv právě na zmiňovanou hlubokou fázi spánku REM. Proto by ve vaší ložnici opravdu neměl chybět. Má velmi silně uklidňující účinky, navozuje pocit bezpečí a může vám zajistit opravdu velmi kvalitní spánek. Navíc nabíjí energií a chrání naši auru před pronikáním negativní energie.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE 

Růženín

Růženín se také hodí pro dobrý spánek, a to nejen díky svému jemně růžovému zbarvení. Je to krystal vyzařující klid, který se promítne do naší mysli, duše i těla. A přesně to se před tím, než se uložíme ke spánku, velmi hodí. Růženín umí odehnat úzkostné myšlenky a zacelit staré rány, které vás trápí. Pokud ho umístíte dostatečně blízko k posteli, bude pro vás tím nejlepším asistentem pro dokonalý odpočinek.

KOUPIT RŮŽENÍN ZDE 

Turmalín

Turmalín je ochranný kámen, může vám tak pomoci se zklidněním, pokud máte z něčeho obavy, které vám brání pořádně a dobře se vyspat. Odvádí negativní emoce jako je zlost, strach, hněv, žárlivost či úzkost, naopak přináší do našich životů radost. Pokud chcete mít klidné a krásné sny a užívat si chvíle v jejich říši, je turmalín tím pravým pomocníkem. Umí zahnat negativní vibrace a přinést pocit klidu.

 KOUPIT TURMALÍN ZDE

Související články

Přehlídka kamenů, které vám pomohou s nekvalitním spánkem

Spěte jako miminko! Tyhle kameny vám s odpočinkem pomohou

Síra – kámen vitality a energie

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva