Jste obětaví nebo myslíte pouze na sebe? Dá se obětavost naučit?

Když si vezme obětavost jako takovou, tak co za ní stojí? Je to vždy jen láska a potlačení vlastních zájmů člověka? Nebo může být člověk obětavý jen ze své podstaty. Existují lidé, kteří se natolik obětují pro druhé, že na sebe úplně zapomenou. Co nám prověří, zda jsou naši přátelé a blízcí obětaví, než těžké chvíle, ve kterých je důležité prověřit jejich sílu a solidaritu. Podpořit svou obětavost můžete také díky drahým kamenům.

Ametyst je kamenem duchovní očisty a meditace. Je symbolem proměny, která v nás podporuje obětavost a touhu pomáhat bližním. Odvrací nás od materiálního světa, proto jsou pro nás prioritní zájmy našich přátel a rodiny, kterým se snažíme ze všech sil vyhovět. Díky energii, kterou v sobě ametyst má, v nás probouzí odhodlání a odvahu vyhovět přáním, které pro nás nemusí být vždy smysluplná. Probouzí v nás lásku, která nám umožní prohloubit vztah mezi našimi přáteli a rodinou. Zdravotně nám pomáhá při závažných onemocnění plic, při cukrovce a poruchách střevní flóry.

Růženín nám díky svým jemným růžovým tónům pomáhá posílit nesobeckou lásku, přátelství, něžnost a v neposlední řadě mírnost. Prohlubuje naši vnímavost vůči problémům druhých a tím nás učí obětavosti. Při komunikaci s lidmi nás učí naslouchání a trpělivosti. Ze zdravotního hlediska pomáhá při srdečních problémech, které častokrát vznikají při neustálém potlačování vašich emocí. Reguluje srdeční rytmus a pomáhá v nespavosti. Pomáhá při léčení pohlavních nemocí a u žen při neplodnosti.

Sardonyx nám dává radost a životní elán. Zahání nám starosti a posiluje nás charakter. Díky tomu je pro nás mnohem jednodušší vyjít komukoliv vstříc. Po zdravotní stránce sardonyx posiluje nervový systém, funkce žláz – hlavně štítné žlázy. Pomáhá při nespavosti a revmatických bolestech. Pomáhá při vředových a nádorových onemocnění. Pro zesílení jeho účinku připravujte každý den sardonyxový elixír. Získáte ho tak, když do nádoby s vodou ponoříte několik kamenů, které necháte den působit. Následně je vyjmete a elixír můžete vypít. Nezapomínejte však kameny vždy omývat pod proudem vody a nabíjet je na slunci.