Jak na zdravé oči a jak si dobrý zrak uchovat?

Jistě každý z nás alespoň jednou v životě slyšel radu: Jez tu mrkev, ať máš zdravé oči! Správná skladba jídelníčku má určitě velký přínos a existuje výrazně více potravin, které mají pozitivní vliv na dobrý zrak. I když ani dodržování správného jídelníčku vám nemusí pokaždé zaručit, že se v životě obejdete bez brýlí či se vyhnete očním vadám. Pomocníkem vám budou drahé kameny.

 

Sokolí oko je kámen, které nás učí otevřenosti a tomu, že život se má brát takový, jaký je. Vše co k nám přichází a co se nám děje, se děje z určitého důvodu. Tygří oko vám pomůže dosáhnout životního nadhledu, zvážit všechny možnosti a učinit ve správný čas správná rozhodnutí. Zdravotně nám pomůže prohřát celý organismus. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, dále migrénu a silné bolesti hlavy.

 

Onyx je kamenem dodávající sílu. Zajistí vám oporu v těžkých situacích. Podporuje naše logické myšlení, sebekontrolu a cílevědomost. Onyx je kamenem, který je potřeba dlouho nabíjet na slunci. Pak vám bude pomocníkem při léčbě záděr na nehtech, čištění pleti a při léčbě zrakových potíží. Po zdravotní stránce posiluje nervovou soustavu a imunitní systém. Kamenem můžeme postižená místa masírovat, abychom podpořili jejich uzdravení.

Zelený avanturín jeho zelený třpyt prozáří každý problém. Díky němu se zbavíme negativních myšlenek a pocitů, které do velké míry ovlivňují naše chování. Navrací nám klid a ztracenou naději. Pomáhá nám zapomenout na denní nezdary a problémy. S avanturínem se uvolníme a dopřejeme si klidný a ničím nerušený spánek. Po zdravotní stránce nám pomáhá se zmírněním bolesti hlavy a migrénách. Podporuje látkovou přeměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Předchází jakýmkoliv očním problémům a v konečném důsledku je dokáže také vyléčit.