Jeseteří úplněk je tady! Letos naposledy uvidíte superměsíc

Naposledy letos si můžeme užít na obloze superměsíc. Jeseterův či jeseteří měsíc završí sérii čtyř superměsíců. Jde o úplňky, které se nachází nejblíže k Zemi.

Úplněk nastane 12. srpna ve 3:35 ráno, a protože se opět s blížícím se podzimem začínají prodlužovat noci, bude možné ho pozorovat tentokrát o něco déle. Úplněk bude ve znamení Vodnáře a bude mít vliv na naše nohy. Kdy nás ještě letos čekají úplňky? Podívejte se do kalendáře.

Proč se však vůbec srpnový úplněk jmenuje jeseteří nebo jeseterův? Jméno pochází z dávných dob, kdy Indiáni tento den oslavovali proto, že se třely ryby a byl proto dostatek potravy.

Vodnář má rád společnost a řídí se intuicí

 

Jak už bylo řečeno, srpnový úplněk je ve znamení Vodnáře. Lidé narození v tomto znamení jsou přátelští, vyhledávají společnost a rádi zkoušejí nové věci. Mají také rádi logiku a intuici a odmítají rutinu.

Někoho možná může překvapit, jak sebevědomě umí Vodnář vystupovat, občas proto působí na své okolí chladně a příliš věcně.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ZNAMENÍ ZDE

Které minerály jsou vhodné pro znamení Vodnáře

Odpočívejte a zaměřte se na nohy

 

Při úplňku bychom měli dodržovat jistá pravidla, a to zejména ta, která se týkají našeho zdraví. Pokud to jen trochu půjde, dopřejte si odpočinek. Pokud vás však právě při úplňku trápí potíže se spaním, vsaďte na kámen, který vám se zdravým odpočinkem pomůže.

Srpnový úplněk má vliv zejména na naše nohy, achilovky, kotníky a lýtka mohou být citlivá. Nezapomeňte si na den úplňku neplánovat žádné lékařské zákroky, není to vhodná doba. Konec konců minerál si vždy můžete vybírat mimo jiné podle toho, jaká zdravotní obtíž vás trápí.

KOUPIT MINERÁLY PODLE NEMOCI ZDE

Které minerály nám pomohou se spánkem

 

Související články:

>> Vyčistěte své pracoviště od negativních energií

>> Srpen: Měsíc plný radosti a splněných přání

>> Chraňte svůj domov pomocí silných kamenů

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva