Jak se osvobodit od zklamání? Obklopte se drahými kameny

Zklamání. Určitě to všichni znáte....někam se těšíte, někdo vám vykreslil nějaké místo, úžasná dovolená, všechno sbaleno a vy přijedete a zažijete zklamání. Minimálně jednou v životě nás všechny potkalo. U někoho je zklamání na denním pořádku. Jeho míra je ale určena převážně naší náročností. Pokud jste se v tom našli, pak vězte, že drahé kameny pro vás mohou být tím pravým přítelem.

Mléčně bílý opál, vnáší do našeho života jas a světlo. Při pocitech zklamání vám bude oporou pro své umění vnést do života citovou a duševní úlevu. Opál jako jeden z mála kamenů nenabíjíme na prudkém slunci, necháme působit sluneční paprsky spíše v ranních hodinách nebo za jasné noci při úplňku. Kromě močových cest působí opál na funkci mléčných žláz.

Bílý achát je nejlepším přítelem při mírnění našeho zklamání. Achát stabilizuje naši auru a tím ruší veškerou negativní energii. Jeho síla působí na citové úrovni. Dokáže odstranit citové blokády, které nám brání přijímat lásku v jakékoliv podobě. Achát působí na oči, žaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posiluje krevní oběh a kladně působí na kožní nemoci. Pro posílení účinku pijeme každý den achátový elixír. Elixír připravíme pomocí vody a několika achátů, které necháme omýt pod proudem vody a nabijeme sluneční či měsíční energií. Kameny pak vložíme do velké nádoby, do které následně nalijeme vodu a necháme několik hodin působit. Kameny posléze vytáhneme a vodu vypijeme.

Křišťál je pro své zbarvení již předurčen k hojení a mírnění zklamání. Jeho čiré zbarvení připomíná čistotu a dokonalost, proto je považován za účinný kámen v mnoha oblastech. V dávných dobách byl křišťál uctíván všemi kulturami, není tomu jinak ani dnes. Působí jako katalyzátor, který nám odebírá negativní energii. Vyrovná naši rovnováhu a promění veškeré negace v pozitivní. Velmi důležitá je prevence, nenechávejte vše na poslední chvíli a kámen si pořiďte. Pomůže vám při nemoci srdce, štítné žlázy, krevní tlak, plíce a zažívací ústrojí.