Zácpa není ostuda, ale nemoc! Poradíme jak s ní bojovat

Zácpou podle odhadů trpí asi třicet procent dospělé populace. Toto číslo ale může být daleko vyšší. Zácpa není ničím neobvyklým a zvláštním, pro většinu lidí ale představuje tabu, o kterém nechtějí mluvit ani se svými nejbližšími. Pořiďte si proto jeden z drahých kamenů a skončete s problémy se zácpou jednou provždy.

Citrín je kamenem rovnováhy a harmonie. Podporuje v nás odvahu pouštět se do nových věcí. Pomáhá nám překonat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti. Díky citrínu pak také překonáme citové nezdary, ze kterých se dokážeme s jeho pomocí poučit. Zdravotně působí hojivě na slinivku, žaludeční problémy a čistí krev. Citrín nám čistí střevní trakt od balastu a jedovatých látek, které nám mohou způsobovat problémy s průchodností střev a vyvolávat zácpu.

Červený a žlutý jaspis přináší klid, oporu a pomoc ve stresu. Pohlcuje negativní energii a dodává odvahu při řešení konfliktů. Zvyšuje organizační schopnost, podporuje rychlé uvažování a představivost. Působí na ledviny a močový měchýř, usnadňuje vyplavování ledvinového písku a kamenů. Dále hojí žaludeční a zažívací potíže, ulehčuje při nadýmání a zácpě. Podporuje činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní.

Sardonyx nám dává radost, zahání starosti, melancholii a deprese. Pomáhá nám řešit problémy a tím pozitivně ovlivňovat komunikaci s našimi blízkými. Zdravotně pomáhá při zánětech, plísních a zácpách. Sardonyxová voda pomáhá jak vnitřně, tak zevně, při léčbě kožních problémů, infekce a otravy. Kámen přikládejte na postižená místa a soustřeďte veškerou svou energii na dané místo. Nezapomínejte kámen po meditaci očistit pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody. Dále sardonyx hojí podporuje i funkci žlučníku a jater, včetně všech chorob, které jsou s nimi spojené.