Jak mluvit s dětmi o koronaviru, abychom je připravili nikoli vystrašili

koronavirus děti

Je také koronavirus aktuálním tématem u vás doma? Je to silné téma, které velmi ovliňuje dětské vnímání, které je odrazem chováním a komunikací rodičů. Je to podobné, jako když za vámi přijde dítě s otázkou odkud se berou děti? Vašim cílem je v nestrašit je, ale otevřeně a jasně s nimi o koronaviru mluvit.

Je pravděpodobné, že za Vámi chodí děti s různými otázkami. Proč nemůžeme do školy? Proč musí lidé nosit ochranné roušky? Je to hodně vážné? My ze Světa Minerálů jsme také rodiče a matky, a proto vidíme jak intenzivně celé aktuální dění naše děti vnímají.

Koronavirus v Česku aktuálně

Zeptejte se dítěte co všechno se o koronaviru samo dozvědělo. Pomůže vám to zjistit, které informační zdroje dítě používá a jak umí pracovat s informacemi. Pomozte dětem poskládat informace a zmatek, který v hlavě má. K uvědomění všech souvislostí je nejvhodnější avanturín oranžový.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU AVANTURÍNU

Jak se chránit před koronavirem

Děti milují pravidla, pokud jsou správně podaná. Vysvětlete dětem jak fungují roušky, respirátory a proč je lidé nosí. Zkuste upřesnit pravidla pro žmoulání očí a strkání si rukou do pusy po návštěvě supermarketu. Zmiňte chřipkové prázdniny, které jsou velmi podobným nařízením jako pro koronavirus. V období bacilů je obecně velmi vhodný ametyst chevron, který posiluje organismus, imunitu a podporuje mentální rovnováhu.

ametyst koronavirus ochrana

PROHLÉDNOUT NABÍDKU AMETYSTU CHEVRON

Tip:
Jak se chránit proti podzimní chřipce?

Koronavirus na mapě

Zprávy nám denně přináší přehlednou mapu potvrzených případů a dítě může tento přehled vnímat jako blížící se nebezpečí. Dejte jim prostor pro jejich strach, je to přirozená reakce. Všímejte si však více vašich slov, které jsou zrcadlovým odrazem těch dětských. Vyvarujte se vystrašených a nepřiměřených reakcí na aktuální zprávy. Pro dokonalou ochranu vložte placičku gagátu pod polštář dítěte. Bude ho ochraňovat a pomůže odstranit strach.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU GAGÁTU

Když se nakazím, umřu?

Tato otázka je velmi citlivá. Otevřete si společně s dětmi ověřený zdroj nakažených lidí v jednotlivých státech. Je velmi důležité, abyste nezapomněli zmínit i obrovské číslo uzdravených lidí. Tato informace pomáhá k otevřenému a čistému vnímání celé situace. Je velmi zvláštní, že právě tato informace uzdravených lidí se zmiňuje ve zprávách minimálně. Pro zesílení pozitivní energie přikupte křišťál. Je to silný čistič a velmi kladně působí na všechny neduhy.

koronavirus nakažení

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KŘIŠŤÁLU

Autor článku: Svět Minerálů