Čínský nový rok ve znamení tygra vyžene všechny obavy a zlo kolem nás

cinsky novy rok

Kdy začíná Čínský nový rok 2022?

Lunární čínský rok začíná 1. února 2022, slaví se patnáct dní a končí v lednu 2023.

V jakém znamení bude Čínský nový rok 2022?

Podle čínského zvěrokruhu je rok 2022 rokem Tygra. O těch, kdo se narodili v roce Tygra, se říká, že jsou odvážní, soutěživí, nepředvídatelní,  sebevědomí a někdy agresivní.

Kdo slaví Čínský nový rok?

Slaví se po celé Asii včetně jihovýchodní Asie a v zemích po celém světě, kde je silná čínská komunita. Pro nás je tento svátek také důležitý, protože se jedná o Novoluní, které nám otvírá brány pro něco nového. Čínský znak pro tygra je Yin 寅.

Co můžeme od toho znamení očekávat?

Říká se, že bychom měli snadněji dosáhnout svých cílů, zdolávat výzvy a chytat se nových příležitostí. Nezapomeňte však, že se jedná o vodního tygra, který se neohlíží po nikom, kdo nestihl na tuto vlnu naskočit s ním.

Jaké kameny jsou spojeny s lunárním rokem 2022?

S Tygrem je spojen nejvíce kámen jadeit, který je kamenem přátelství, nových životních kroků a prosperity. Jadeit je nejvýznamnějším kamenem v Číně, kde při jeho vysoké transparentní kvalitě dosahuje ohromné ceny.

kamen jadeit

Jadeit je ochranný kámen, jenž vnáší do života harmonii. Je symbolem klidu a míru. Přitahuje štěstípřátelství a peníze. Chrání nás před neštěstím a nehodamiUklidňuje mysl a pozvedává moudrost ducha. Je skvělý při obchodních jednáních. Podporuje kouzlo osobnostiempatiineúnavnost a usnadňuje mezilidskou komunikaci. 

 

kamen ametyst


Ametyst
zahání negativní emoce, stres, nespavost a noční můry. Tiší strachy, vztek, obavy a zlobu. Potřebujete-li se soustředit a přijmout nové myšlenky či se rozhodnout, ametyst by neměl na vašem stole či dlani chybět. Navíc rozvíjí intuici a podporuje proměnu záměrů ve skutečnost.
 
 

kamen unakit

Unakit zvyšuje vnímavost a je kamenem osobního růstu. Pomáhá identifikovat co člověku brání v rozvoji, nebo mu bere energii a dodává mu sílu k odstranění těchto příčin. Podporuje sebejistotusebedůvěrukoncentracirozhodování a dosažení cíle. Uvolňuje emoce a bloky, aby následně došlo k jejich pochopení.

 

Nejvhodnější partner ke znamení Tygr?

Nejsilnější a nejdelší vztah vytvoří Tygr s Drakem, Koňem a Prasetem. Nesrovnalosti ve vztahu může však najít s Bulovem, Oplicí a nebo Hadem. Tygr je sice velmi odvážné a silné znamení, ale zároveň i agresivní a náchylné na rychlé stresové reakce, proto se doporučuje mít u sebe turmalín, který ochraňuje, odvádí negativní energii a stres, navozuje pozitivitu, podporuje tvůrčí myšlení. 

kamen turmalin

 
Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat: