Bolí vás v krku? Vyzkoušejte přikládání přírodních kamenů.

Různé druhy minerálů dokážou ovlivňovat všelijaké neduhy našeho těla. Působí na náš organizmus a na fyzické i energetické tělo. Svými vibracemi a schopností transformovat energie jsou používaným silným nástrojem v rukou šamanů, druidů i přírodních doktorů.

Konkrétně na bolest v krku lze využít krystaly křišťálu. Ty mají pověst nejúčinnějších kamenů vůbec. Pokud budete chtít využít jeho schopnosti sami, vyžaduje to již určitou praxi s technikami meditace a ovládáním průtoku energie. Kámen se přiloží na místo, které vás trápí, v našem případě oteklé uzliny a krk. Usadíte se do pohodlného sedu a krystal překryjete rukou tak, abyste ho měli uprostřed dlaně. Druhá ruka by měla tu spodní překrývat. Když zaujmete tuto polohu, zhluboka dýchejte a zaměřte své myšlenky na zdraví a svou vitalitu. Představujte si, že jste naprosto v pořádku, zdraví jako rybičky a užíváte si života plnými doušky. Snažte se během toho cítit, jak vámi shora prochází vesmírná energie, která vás naplňuje, prochází vámi a koncentruje se právě v bodě, který vás bolí.

Vyvarujte se myšlenkám tipu, "nechci, aby mě to bolelo" nebo "už mě to nebolí". Takto to nefunguje. Musíte upnout své psychické síly na kladné představy a naopak vytěsnit všechny záporné a negativní.

Tento proces by měl trvat 5 až 15 minut. Pak se můžete přesunout třeba na druhou stranu krku.

Pro tuto část těla je možné použít i kameny modré barvy, které harmonizují krční čakru a příznivě působí na oblast krku, svalů i orgánů v něm. K odstranění bolestí lze tedy použít například modrý chalcedontyrkys modrý achát.