Pocítili jste někdy při dotyku s krystaly bolesti?

Některé kameny jsou mocnější, než ostatní. A to, i pokud se jedná o jeden druh minerálu. Držíte-li jej v dlani, může vám například způsobit mravenčení v zápěstí, zahřátí ruky, lehké bodání v různých částech těla a podobně. Pokud krystal přiložíte na oblast třetího oka, můžete pociťovat ještě silnější vjemy. Pulzování těla, lechtání, či tlak v tomto místě a mnoho dalších pocitů, někdy i nepříjemných.

Původ těchto pocitů můžeme vysvětlit teorií frekvencí. Existují názory, že lidské energetické tělo vibruje na určitých frekvencích. Čím je člověk duchovně vyspělejší a vyrovnanější, tím je jeho frekvence vyšší. Naopak lidé s depresemi a s negativním přístupem k životu, s mnoha duševními jizvami mají frekvence nižší. Ta je zapříčiněna i mnoha křivdami nebo traumaty, která jsou v energetickém těle uloženy jako bloky. Tělo je někam uloží a zavře, aby na ně nemyslelo. V těch místech se pak často projevují i fyzické problémy. Každý z nás má v těle nějaký ten blok. Ať je velký nebo malý v naprosté většině nějaký máme.

Některé kameny mají schopnost naší frekvenci akcelerovat. Hlavně křišťálametyst a vltavín působí velmi markantně. Navyšují naší frekvenci, tím urychlují tok energie a ta naráží do našich uložených bloků v těle a snaží se je uvolnit. Tuto vlastnost kamenů pak vnímáme jako vibrace, chvění, pulzování nebo i deprese přicházejících při odplavování a uvolňování bloků.

Není třeba se těchto pocitů bát. Ba naopak. Silné a mocné kameny se vyznačují schopností působit na vaše tělo ihned. Po očištění a nabití bude jejich síla ještě větší a pomůže vám navýšit vaší frekvenci a pomoct vám odbourat skryté bloky.

Při nákupu tedy vezměte kámen do dlaně nebo dlaň umístěte nad kámen, zavřete oči, pokuste se vyprázdnit mysl jako při meditaci a vnímejte, co cítíte.

Pokud budete v některém z našich showroomů, kde máme drůzy ametystu, můžete i v jejich blízkosti pociťovat mnohé. Od pocitu klidu, přes pulzování vašeho energetického těla až k nepříjemným pocitům nutících vás odejít pryč. Vše je správně. Tyto kameny se nám snaží pomoci dostat se na vyšší úroveň a i přes počáteční nepříjemné pocity je velmi vhodné je používat.