Čistý jako led, mocný jako všelék. To je Křišťál a jeho podoby.

Využití síly křišťálu se datuje do dávné historie. V antickém Řecku se věřilo, že jde o zkamenělý led vzácných vod, který se neroztaje ani v nitru sopky. V Římě jej pak lékaři uživali na utišení bolesti, proti horečkám a zdůření žláz. Ve středověku byl rozdrcený na prášek užíván při střevních potížích, úplavici a dně. Vložením kamenu na jazyk sráželi tělesnou teplotu a jeho cucání v ústech obecně mírnilo pocit žízně.

Co se týče náboženství a šamanství; pro křesťasntví představuje křišťálová koule Boží „bílé“ světlo v němž je obsaženo celé spektrum barev, buddhimus ho pak řadí mezi sedm drahocenností jako kámen duchovního poznání. V Tibetu ho dodnes používají ranhojiči, australané a obyvatelé Nové Guinei s jeho pomocí přivolávají déšť. Indiáni si křišťálem pomáhají při komunikaci s duchovním světem a japonci jej berou jako symbol dokonalosti, moudrosti a dokonce trpělivosti.

 

Křištálu se přezdívá „kámen bílého světla“. Jeho očistná síla působí jako katalyzátor pro urychlení výměny energií a pro uklidnění naší duše. Léčením pomocí křišťálu můžeme dokázat předejít oslabení, nerovnováze a nakonec i onemocnění. Zkušenému šamanovi křišťál sám vede ruku k postiženým místům. Křišťál se vyskytuje a obrušuje do různých tvarů krystalů – např.: mediální, transmitlový, okénkový, skeletový atd. Přesto, že jinak je tento minerál velmi univerzální , každý tvar kristalu v sobě ukrývá jinou sílu, funkci a oscilaci. Záleží jen na zkušenosti naší či pomocníka, který tvar na kterou postiženou oblast použije.
Kristal se špičkou vzhůru se doporučuje při modlitbě a meditaci; špičkou dolů pak naopak vždy hojíme blokády a svádíme tak směrem dolů veškeré negativní energie. Křišťál má tu ojedinělou vlastnost, že jeho působění a schopnosti lze, na rozdíl od jiných minerálů, použít na všechny bolesti, neduhy a energetická centra. Můžeme jej použít i v zastoupení za jiný kámen, který zrovna nemáme k dispozici.
Přiložením na postižené, oslabené čakry můžeme ulevit, položením mezi jednotlivé čakry pak podpoříme průchod energie.
Křišťál pomáhá při nevolnosti, závratích, migréně. Jako tinktúra se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách. Při průjmech a střevních potížích užíváme křišťálovou vodu po douškách a dokonce i nošením křišťálových šperků se preventivně chráníme a samořejmě zdobíme.

Křišťál může být zkrátka opravdu zázračný.