Čistý jako led, mocný jako všelék. To je Křišťál a jeho podoby.

Využití síly křišťálu se datuje do dávné historie. V antickém Řecku se věřilo, že jde o zkamenělý led vzácných vod, který se neroztaje ani v nitru sopky. V Římě jej pak lékaři uživali na utišení bolesti, proti horečkám a zdůření žláz. Ve středověku byl rozdrcený na prášek užíván při střevních potížích, úplavici a dně. Vložením kamenu na jazyk sráželi tělesnou teplotu a jeho cucání v ústech obecně mírnilo pocit žízně.

Co se týče náboženství a šamanství; pro křesťasntví představuje křišťálová koule Boží „bílé“ světlo v němž je obsaženo celé spektrum barev, buddhimus ho pak řadí mezi sedm drahocenností jako kámen duchovního poznání. V Tibetu ho dodnes používají ranhojiči, australané a obyvatelé Nové Guinei s jeho pomocí přivolávají déšť. Indiáni si křišťálem pomáhají při komunikaci s duchovním světem a japonci jej berou jako symbol dokonalosti, moudrosti a dokonce trpělivosti.

 

Křištálu se přezdívá „kámen bílého světla“. Jeho očistná síla působí jako katalyzátor pro urychlení výměny energií a pro uklidnění naší duše. Léčením pomocí křišťálu můžeme dokázat předejít oslabení, nerovnováze a nakonec i onemocnění. Zkušenému šamanovi křišťál sám vede ruku k postiženým místům. Křišťál se vyskytuje a obrušuje do různých tvarů krystalů – např.: mediální, transmitlový, okénkový, skeletový atd. Přesto, že jinak je tento minerál velmi univerzální , každý tvar kristalu v sobě ukrývá jinou sílu, funkci a oscilaci. Záleží jen na zkušenosti naší či pomocníka, který tvar na kterou postiženou oblast použije.
Kristal se špičkou vzhůru se doporučuje při modlitbě a meditaci; špičkou dolů pak naopak vždy hojíme blokády a svádíme tak směrem dolů veškeré negativní energie. Křišťál má tu ojedinělou vlastnost, že jeho působění a schopnosti lze, na rozdíl od jiných minerálů, použít na všechny bolesti, neduhy a energetická centra. Můžeme jej použít i v zastoupení za jiný kámen, který zrovna nemáme k dispozici.
Přiložením na postižené, oslabené čakry můžeme ulevit, položením mezi jednotlivé čakry pak podpoříme průchod energie.
Křišťál pomáhá při nevolnosti, závratích, migréně. Jako tinktúra se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách. Při průjmech a střevních potížích užíváme křišťálovou vodu po douškách a dokonce i nošením křišťálových šperků se preventivně chráníme a samořejmě zdobíme.

Křišťál může být zkrátka opravdu zázračný.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení