INFO LINKA
  730 165 818
Napište nám
Odběr novinek

Nespalte se opojnou mocí opálu!

Nespalte se opojnou mocí opálu!  - Svět minerálů   

Opál může mít prakticky všechny možné odstíny, které jsou způsobeny různými příměsmi. Nejčastější hnědočervený až černý opál, nazývající se obecný, patří svými zemitými vlastnostmi do základní čakry, v níž slouží jako prostředník mezi naším tělem a Zemí. Umožňuje tak našemu organismu pravidelný přísun nezbytné životadárné energie.

Chryzopál je odrůdou opálu, která způsobuje dobrou náladu, otevřenost a pomáhá projevování citů správným způsobem. Po vyčerpávajícím denním shonu se s jeho pomocí uvolníme a obnovíme své síly. Stejně jako následující druhy zeleného opálu očišťuje náš organismus od škodlivých a jedovatých látek.

Chloropál a prasopál zbavují náš organismus jedovatých zplodin a očisťují jej od nečistot všeho druhu, Zdravotně mají takto větší vliv na činnost jater a ledvin.

Medový, voskový opál spadá pod pupeční centrum, díky čemuž pomáhá při léčení žaludečních a střevních potížích.

Funkce růžového andského opálu zajisté souvisí se srdcem a sexuálním vzrušením, které však pomáhá tišit. Tento minerál, podobně jako dendritický a mechový opál, podporuje naši schopnost vyjadřovat láskyplnou pozornost vůči všemu živému. Zdravotně pomáhá při virových onemocněních a srdečních neurózách.

Neobvyklými prospěšnými vlastnostmi oplívá mléčně bílý opál. U kojících matek totiž při nošení na prsou, aktivuje funkci mléčných žláz, pokud je snížená. Dále nám pomáhá překonat pošmourné dny našich životů, krizové události a nepohodu.

Čirý opál, nazývaný hialit, vnáší do naší mysli jas a čistotu a tím nám pomáhá poznat naše vnitřní já a postrkává nás k jednání, činům a myšlení. Zajímavé je, že pomáhá unaveným očím a ostří jejich zrak.

Nejkrásnější a nejtajemnější exemplář, nejen mezi opály, je samozřejmě drahý opál. Jeho široké barevné spektrum symbolizuje dokonalost v jednotě. Pestrá barevná zář, jež vyzařuje, nám pomáhá vnitřně prohlédnout, tzv. překlenout propast mezi naším fyzickým tělem a duší.

Oproti jiným minerálům má opál jednu chrakteristickou zvláštnost. Zápornou energii a negativitu sice vstřebává, ale není- li od nich okamžitě očistěn, vrací ji do těla nešťastníka s ještě větším důrazem zpět. Tím majitele vlastně učí zachovávat své myšlenky, úmysly a duši v čistotě, abychom pak nebyli vlastní negativitou konfrontováni ještě bolestněji. Kladné vlastnosti nechává růst v ještě pozitivnější, avšak jsou li záporné, prohloubí ještě jejich negativitu. Sdíky této vlastnosti se vlastně postupně stává naším vlastním svědomím...

Na krásný, drahý a uhrančivý opál je třeba dávat si pozor.