Nespalte se opojnou mocí opálu!

Opál může mít prakticky všechny možné odstíny, které jsou způsobeny různými příměsmi. Nejčastější hnědočervený až černý opál, nazývající se obecný, patří svými zemitými vlastnostmi do základní čakry, v níž slouží jako prostředník mezi naším tělem a Zemí. Umožňuje tak našemu organismu pravidelný přísun nezbytné životadárné energie.

Chryzopál je odrůdou opálu, která způsobuje dobrou náladu, otevřenost a pomáhá projevování citů správným způsobem. Po vyčerpávajícím denním shonu se s jeho pomocí uvolníme a obnovíme své síly. Stejně jako následující druhy zeleného opálu očišťuje náš organismus od škodlivých a jedovatých látek.

Chloropál a prasopál zbavují náš organismus jedovatých zplodin a očisťují jej od nečistot všeho druhu, Zdravotně mají takto větší vliv na činnost jater a ledvin.

Medový, voskový opál spadá pod pupeční centrum, díky čemuž pomáhá při léčení žaludečních a střevních potížích.

Funkce růžového andského opálu zajisté souvisí se srdcem a sexuálním vzrušením, které však pomáhá tišit. Tento minerál, podobně jako dendritický a mechový opál, podporuje naši schopnost vyjadřovat láskyplnou pozornost vůči všemu živému. Zdravotně pomáhá při virových onemocněních a srdečních neurózách.

Neobvyklými prospěšnými vlastnostmi oplívá mléčně bílý opál. U kojících matek totiž při nošení na prsou, aktivuje funkci mléčných žláz, pokud je snížená. Dále nám pomáhá překonat pošmourné dny našich životů, krizové události a nepohodu.

Čirý opál, nazývaný hialit, vnáší do naší mysli jas a čistotu a tím nám pomáhá poznat naše vnitřní já a postrkává nás k jednání, činům a myšlení. Zajímavé je, že pomáhá unaveným očím a ostří jejich zrak.

Nejkrásnější a nejtajemnější exemplář, nejen mezi opály, je samozřejmě drahý opál. Jeho široké barevné spektrum symbolizuje dokonalost v jednotě. Pestrá barevná zář, jež vyzařuje, nám pomáhá vnitřně prohlédnout, tzv. překlenout propast mezi naším fyzickým tělem a duší.

Oproti jiným minerálům má opál jednu chrakteristickou zvláštnost. Zápornou energii a negativitu sice vstřebává, ale není- li od nich okamžitě očistěn, vrací ji do těla nešťastníka s ještě větším důrazem zpět. Tím majitele vlastně učí zachovávat své myšlenky, úmysly a duši v čistotě, abychom pak nebyli vlastní negativitou konfrontováni ještě bolestněji. Kladné vlastnosti nechává růst v ještě pozitivnější, avšak jsou li záporné, prohloubí ještě jejich negativitu. Sdíky této vlastnosti se vlastně postupně stává naším vlastním svědomím...

Na krásný, drahý a uhrančivý opál je třeba dávat si pozor.