Trpělivost je nejdůležitější vlastnost pro dosažení našich životních cílů. Co vám pomůže být trpělivější?


zdroj: pixabay

Trpělivost nám umožňuje nepodléhat beznaději a nenechat se v soužení a těžkostech přemoci malomyslností. Trpělivost je ale něco jiného, než pasivita. Trpělivost je umění žít s tím, co je ještě nehotové, žít v přítomnosti, která je neúplná, aniž by si člověk zoufal. Trpělivost znamená podpořit i ostatní, snášet je, přijmout je s jejich omezeními, sdílet je spolu s nimi. Pro ty, kteří se trpělivosti teprve učí, přinášíme přehled drahých kamenů, které vám pomohou.

Růženín je kámen, který již svou růžovou barvou navozuje klid a harmonii v těle. Tento kámen v nás probouzí mírnost, něžnost, lásku a nesobeckost. Otevírá srdci a smyslům krásu života, je tedy dokonalým přítelem při hledání trpělivosti. Z hlediska zdravotního pomáhá růženín s blokacemi v oblasti srdeční čakry, kde čistí, uklidní a posílí vaše srdce tak, že už nebudete potlačovat jakékoliv emoce a zbaví vás černých myšlenek, díky kterým je tak těžké usnout.

růženín přívěsek srdce

 

Zelený avanturín je kámen, který nám poskytuj vnitřní klid, díky kterému získáme potřebnou trpělivost. Avanturín vám pomůže s celkovým uvolněním těla a mysli. Svým zeleným třpytem a spojením s přírodou je předurčen k léčbě všech typů onemocnění. Je to jeden z mála nejvšestrannějších kamenů. Pomáhá při kožních problémech, nemocech a alergiích, které jsou ve velké většině vyvolány oslabeným imunitním systémem. Po zdravotní stránce avanturín zmírňuje chronické bolení hlavy a migrény. Podporuje látkovou výměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Hojí zánětlivá onemocnění a mírní bolesti.

avanturín zelený masážní tyčka

 

Červený a žlutý jaspis přináší klid, oporu a pomoc ve stresu. Pohlcuje negativní energii a dodává odvahu při řešení konfliktů. Zvyšuje organizační schopnost, podporuje rychlé uvažování a představivost. Zdravotně pomáhá hojit ledviny a močový měchýř, usnadňuje vyplavování ledvinového písku a kamenů. Dále hojí žaludeční a zažívací potíže, ulehčuje při nadýmání a zácpě. Podporuje činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní.

jaspis červený troml