Nefrit – „dvojče“ jadeitu


jadeit
Nefrit
mj. představuje skvělého pomocníka při detoxikaci organismu. Pojďme si o něm povědět něco víc.
 

Nefrit je lidstvu znám už od nepaměti. Je značně odolný proti poškrábání, nárazům apod. Z tohoto důvodu z něj byly vyráběny nejen dekorativní předměty či šperky, ale také pracovní nástroje.

Tento pozoruhodný kámen se těšil velké oblibě především v Babylonu a staré Číně. Sumerové tvrdili, že dokáže efektivně řešit různé neočekávané životní situace. Číňané ho zase s oblibou používali při náboženských obřadech.

jadeit placička

PROHLÉDNOUT NABÍDKU JADEITU

Spousta lidí si nefrit plete s jadeitem. Skutečnost je však taková, že jadeit je pyroxen, zatímco nefrit paří mezi amfiboly. Oba tyto kameny nicméně mají na psychickou i fyzickou stránku člověka v podstatě totožné účinky protože vychází ze stejného nadřazeného druhu.

Nefrit se vyskytuje v odstínech bílé nebo zelené a jeho barva je většinou bledá a neprůhledná a ve srovnání s jadeitem není tak zářivá a lesklá. Ve skutečnosti je na jadeitu zvláštní to, že může přijít v široké škále atraktivních barev.

nefrit

PROHLÉDNOUT NABÍDKU JADEITU

Nefrit dostal svůj název podle řeckého výrazu „nephros“, což v překladu znamená „ledvina“. Na tento orgán má nejblahodárnější vliv. Pokud pomineme různá urologická onemocnění, nefrit je vynikající rovněž proti nespavosti a migréně.
Tip: Prohlédnout minerály, které účinně pomáhají s nespavostí.

Autor článku: Svět Minerálů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení