Nefrit – „dvojče“ jadeitu


jadeit
Nefrit
mj. představuje skvělého pomocníka při detoxikaci organismu. Pojďme si o něm povědět něco víc.
 

Nefrit je lidstvu znám už od nepaměti. Je značně odolný proti poškrábání, nárazům apod. Z tohoto důvodu z něj byly vyráběny nejen dekorativní předměty či šperky, ale také pracovní nástroje.

Tento pozoruhodný kámen se těšil velké oblibě především v Babylonu a staré Číně. Sumerové tvrdili, že dokáže efektivně řešit různé neočekávané životní situace. Číňané ho zase s oblibou používali při náboženských obřadech.

jadeit placička

PROHLÉDNOUT NABÍDKU JADEITU

Spousta lidí si nefrit plete s jadeitem. Skutečnost je však taková, že jadeit je pyroxen, zatímco nefrit paří mezi amfiboly. Oba tyto kameny nicméně mají na psychickou i fyzickou stránku člověka v podstatě totožné účinky protože vychází ze stejného nadřazeného druhu.

Nefrit se vyskytuje v odstínech bílé nebo zelené a jeho barva je většinou bledá a neprůhledná a ve srovnání s jadeitem není tak zářivá a lesklá. Ve skutečnosti je na jadeitu zvláštní to, že může přijít v široké škále atraktivních barev.

nefrit

PROHLÉDNOUT NABÍDKU JADEITU

Nefrit dostal svůj název podle řeckého výrazu „nephros“, což v překladu znamená „ledvina“. Na tento orgán má nejblahodárnější vliv. Pokud pomineme různá urologická onemocnění, nefrit je vynikající rovněž proti nespavosti a migréně.
Tip: Prohlédnout minerály, které účinně pomáhají s nespavostí.

Autor článku: Svět Minerálů