Máte problém si vzpomenout, co jste dělali o letošním Silvestru? Příště zkuste, pro zlepšení paměti, přikládání těchto kamenů!

Máte pocit, že vám paměť nějak špatně funguje? Na jedné straně dokážete kamarádovi do nejmenších detailů popsat příhodu, co se vám stala. Pak si ale nemůžete za nic na světě vzpomenou, co že jste to chtěli nakoupit, pro co jste si to z té koupelny do pokoje šli nebo si zapomenete koupit jízdenku na metro. Paměť by se měla trénovat už od našeho útlého dětství. Nikdy ale není pozdě. Na pomoc vám mohou být i drahé kameny, které správným zacházením vaši paměť podpoří.

Býčí oko, kámen, který podporuje tok energie v těle. Podporuje psychickou harmonii a pomáhá nelézt a věřit v sebe sama. Přináší nám povzbuzení a motivaci. V neposlední řadě posiluje naši sebedůvěru, koncentraci a hlavně paměť. Zdravotně uvolňuje svalová napětí a křeče. Pomáhá v nachlazení a zánětech horních cest dýchacích. Býčí oko je vhodný kámen pro navození příjemného usínání, spánku a pomáhá od psychických traumat. Hřeje lidské tělo, překonává nachlazení a mírní astma.

Modrý avanturín posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost. Povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci. Navíc funguje jako účinný duševní pomocník. Avanturín nám pomáhá zapomenout na každodenní starosti běžného života, pročišťuje naši mysl a navozuje rovnováhu a stabilitu. Po zdravotní stránce pomáhá při onemocnění srdce a cév, posiluje imunitní systém a napomáhá při přetížení organismu. Zmírňuje úzkostné stavy a odbourává deprese. Podporuje látkovou výměnu a detoxikuje tělo.

Mechový achát, vysoce optimistický kámen, který posiluje víru a naději. Pomáhá lidem, kteří mají problém se sebevyjádřením a komunikací. Díky němu získáte citovou rovnováhu a zmírní váš stres. Poslouží každému, kdo strádá depresemi. Mechový achát funguje proti zánětům, pročišťuje oběhový a vylučovací systém. Posiluje imunitní systém. Napomáhá předcházet hypoglykémii a dehydrataci, ničí infekce, nachlazení i chřipku a snižuje horečky.