Magické krystaly v šamanismu I.

Chcete vědět, jak šamani přistupují ke krystalům obdařeným kouzelnou mocí a jak přesně s nimi pracují? Pak si nenechte ujít tento miniseriál.

Šamani považují krystaly za živé bytosti - podle jejich názoru mají vlastní duši a individualitu. Aby bylo možné využívat energii krystalů, je zapotřebí vstoupit s nimi do jakéhosi vztahu.

Turmalín náramek střapatý

{{- '2322016-KŠ-1' | gallery -}}

Navázání tohoto vztahu značně usnadňuje skutečnost, že šamani a krystaly mají vysokou vzájemnou afinitu, protože jsou jakýmisi pojítky mezi alternativními světy a realitami – prostředníky mezi fyzičnem a metafyzičnem.

Jelikož šamani vždy fungovali i jako léčitele, pochopitelně krystaly používají také k odstraňování různých zdravotních problémů. S přihlédnutím k výše zmíněnému se k nim nicméně chovají úplně jinak než lidé, kteří je vnímají pouze jako kameny (tzn. součást neživé přírody). Dalo by se napsat, že je považují za své partnery.

Malachit troml

{{- '2322016-KŠ-2' | gallery -}}

Z naší lidské perspektivy jsou krystalové bytosti prakticky nesmrtelné. Pomáhat nám s léčbou jim činí radost a jsou toho schopny hned několika způsoby. Ale o tom až příště…