Krystaly obsahující lithium kontra alergie na něj

Mohou jedinci alergičtí na lithium nosit lithiový křemen, lepidolit atd.? To se dozvíte z následujícího článku.

Je velmi nepravděpodobné, že by lithium obsažené v nějakém krystalu způsobilo alergickou reakci. Proto by nošení (či třeba používání během meditací) takového minerálu nemělo představovat problém.

Lepidolit kyvadlo

{{- '2222016-KLA-1' | gallery -}}

Chcete-li mít jistotu, není nic snazšího než to vyzkoušet. Vezměte si kousek lepidolitu či lithiového křemene, držte ho chvíli v ruce a čekejte, zda vás například nezačne svědit pokožka apod.

Dodejme, že za normálních okolností představují krystaly s lithiem určitou alternativu ke konzumaci různých léků/doplňků stravy, které tento prvek obsahují. Ty jsou často doporučovány pacientům s bipolární poruchou. Problém však spočívá v tom, že lithium při dlouhodobějším užívání může mít velmi negativní účinky na lidský organismus (což je mj. důvod, proč by mělo být předepisováno odborníkem a to až po provedení odpovídajících vyšetření).

Fluorit troml

{{- '2222016-KLA-2' | gallery -}}

Pokud bipolární poruchou trpíte, ale z nějakých důvodů byste byli raději, kdybyste s těmito kameny vůbec nemuseli pracovat, zkuste místo nich fluorit nebo černý turmalín.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení