Krystaly a svalová únava

Nedávno jsme narazili na zajímavou otázku – existují kameny, které mají podobné účinky jako ženšen?
 

Ženšen se od nepaměti používá jako účinný prostředek proti únavě a vyčerpání. Pokud máte pocit, že vaše svaly si potřebují trochu odpočinout, můžete však vyzkoušet i některé krystaly. Například?

Perfektní je především stilbit (dříve znám jako „desmín“), kterému je připisována schopnost posilovat svaly i šlachy. Kromě toho vám pomůže dosáhnout stavu celkového uvolnění, díky čemuž budete regenerovat rychleji.

Stilbit

Samostatnou zmínku si zaslouží také cinabarit (česky „rumělka“), oblíbený kámen alchymistů. Ti se z něj pokoušeli vyrobit zlato a elixír věčného života. Podobné tendence měli i někteří taoisté, kteří věřili, že tento minerál jim pomůže dosáhnout nesmrtelnosti.

Ale pozor – s cinabaritem je zapotřebí pracovat velmi opatrně. Má totiž silné toxické účinky (jde o hlavní rudu rtuti) a dokáže tak způsobit vážné zdravotní komplikace až smrt!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení