Komunikace je základem mezilidských vztahů

Komunikace je základním stavebním kamenem naší společnosti. Slova mají ohromnou moc. Správná slova mohou vyjádřit a rozjasnit den. Naopak nesprávná slova mohou ublížit a né každý vztah dokáže špatnou komunikaci překonat. Dobře komunikovat s partnerem, kolegou, přítelem, nebo i sousedem vede ke spokojenějšímu životu a fungujícím vztahům. Zlepšete svou komunikaci pomocí minerálů. 

Naslouchání

Umění správně naslouchat ovládá málo kdo. Většina lidí si po rozhovoru pamatuje pouze 50 %. A pokud se v průběhu povídání nijak nezapojí otázkami, či komentáři, tak procento pozornosti ještě klesá. Správné naslouchání pomáhá pochopit druhého a reagovat.

Naslouchat aktivně a porozumět pomůže chalcedon. Chalcedon napomáhá se také srozumitelně vyjádřit. Mezi minerály, které podporují naslouchání patří také magnezit.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU CHALCEDONU

Otevřenost

Otevřenost je zásadní pro dobře fungující vztah. Nikdo vám myšlenky číst neumí a je důležité dokázat správně říct co chceme, cítíme, případně s čím potřebujeme pomoct. Někdy to bývá obtížné, ale často se vám uleví, když otevřeně řeknete jak to cítíte. Otevřenost v nás rozhodně posílí apatit.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU APATITU

Správné vyjadřování

Pokud se vám stává, že hledáte slova jak danou věc správně vyjádřit a zbytečně věci opisujete a často tím celou situaci zkomplikujete, může být důvodem zablokovaná 5. čakra. Jde o čakru krční - čakru komunikace a sebevyjádření. Může se projevovat i tak, že během hovoru ztrácíte nit, cítíte plachost, nebo může docházet i k vadě řeči.

Na odblokování hrdelní čakry je výborný lapis lazuli. Lapis lazuli pomáhá s vyjadřováním, nasloucháním a celkově upevňuje mezilidské vztahy. Zlepšuje konstruktivním vyjadřováním a s jeho pomocí se dokážete vyjádřit soucitně a upřímně.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU LAPISU LAZULI

Nebojte se promluvit

Občas jsou chvíle, kdy máme během hovoru pocit, že se bojíme promluvit. Odbourejte tento strach, abyste později nelitovali, že jste se k tématu nevyjádřili. Nevyslovené komentáře nás demotivují a dochází ke snižování sebevědomí a sebedůvěry. Odvahu a sebedůvěru promluvit dodá achát.

PROHLÉDNOUT VARIANTY ACHÁTU

Držte se tématu

Během hovoru neodbíhejte od tématu a neřešte co se stalo před rokem apod. Soustřeďte se na konkrétní věc, kterou řešíte. A nenechte své myšlenky zatahovat do hovoru věci, které s tématem nesouvisí. Také není vhodné během hovoru odvádět pozornost od tématu. Vzbuzujete tak dojem, že Vás problémy dotyčného nezajímají. S koncentrací a se zájmem vám pomůže karneol.

PROHLÉDNOUT VARIANTY KARNEOLU

Emoce

Do komunikace rozhodně nepatří jen slova, ale také emoce. To, co nám druhý říká na nás působí, ať si to připouštíme či nikoliv. Ve vztazích často zapomínáme o svých emocích mluvit. Místo toho ječíme a vyvádíme scény, aniž bychom nejprve vysvětlili proč jsme smutní, překvapení, naštvaní, nebo zaskočení.

S emocemi pomůže láva. Celkově emoce uklidňuje a posiluje ty pozitivní jako jsou radost, optimismus a naděje. Navíc v nás podporuje logiku, která v komunikaci je velmi důležitá.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU LÁVY

Autor článku: Svět minerálů

Úvodní foto: Canva