Kalcit – sluneční kámen

 
 

Název kalcit pochází z latinského „calx“, což v překladu znamená „vápno“. Tento kámen se vyskytuje ve velkém množství barevných variací. Není bez zajímavosti, že přeměnou kalcitických hornin nejčastěji vznikají mramory.

Ve starém Egyptě, Babylónii, Asýrii a Římě se těšil velké oblibě především tzv. „zlatý onyx“. Římané z něj dělali krásné sochy, mozaiky apod. Samostatnou zmínku si zaslouží také odrůda zvaná islandský vápenec, s jejíž pomocí prý Vikingové při svých plavbách určovali polohu Slunce na obloze zakryté mraky.

Účel, síla a podpora

Kalcit je zesilovač energie, kterému je připisována moc napomáhat k rozvoji jasnozřivosti a dalších paranormálních schopností. Kalcit podporuje intuici a rychlé rozhodování. Velmi silně tiší neklid a pomáhá nám překonat svůj vlastní stín. Zklidňuje návaly zlostivzteku a posiluje silnou vůli.

KOUPIT KALCIT ZDE

Kalcit a jeho působení na nemoce a zdraví

V oblasti zdraví posiluje kosti, aktivuje imunitní systém a mírní křeče. U malých dětí napomáhá růstu. Posiluje imunitní systém a čistí orgány podílející se na vylučování. Kromě toho má pozitivní vliv na pokožku.

Znamení zvěrokruhu

Kalcit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Druhy a barvy kalcitu

Kalcit se vyskytuje v mnoha krásných barvách a pastelových odstínech. Mezi nejznámější patří:

KOUPIT KALCIT ZDE

Kalcit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro kalcit jsou přiřazeny tyto čakry:

Tvary a podoby kalcitu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří surové nebo tromlované kameny, které jsou velmi vhodné jako dekorace. Velmi oblíbené jsou také svícny z kalcitu, které přináší velmi příjemné světlo po celý den

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:

KOUPIT KALCIT ZDE

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení