Kalcit – sluneční kámen

 
 

Název kalcit pochází z latinského „calx“, což v překladu znamená „vápno“. Tento kámen se vyskytuje ve velkém množství barevných variací. Není bez zajímavosti, že přeměnou kalcitických hornin nejčastěji vznikají mramory.

Ve starém Egyptě, Babylónii, Asýrii a Římě se těšil velké oblibě především tzv. „zlatý onyx“. Římané z něj dělali krásné sochy, mozaiky apod. Samostatnou zmínku si zaslouží také odrůda zvaná islandský vápenec, s jejíž pomocí prý Vikingové při svých plavbách určovali polohu Slunce na obloze zakryté mraky.

Účel, síla a podpora

Kalcit je zesilovač energie, kterému je připisována moc napomáhat k rozvoji jasnozřivosti a dalších paranormálních schopností. Kalcit podporuje intuici a rychlé rozhodování. Velmi silně tiší neklid a pomáhá nám překonat svůj vlastní stín. Zklidňuje návaly zlostivzteku a posiluje silnou vůli.

KOUPIT KALCIT ZDE

Kalcit a jeho působení na nemoce a zdraví

V oblasti zdraví posiluje kosti, aktivuje imunitní systém a mírní křeče. U malých dětí napomáhá růstu. Posiluje imunitní systém a čistí orgány podílející se na vylučování. Kromě toho má pozitivní vliv na pokožku.

Znamení zvěrokruhu

Kalcit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Druhy a barvy kalcitu

Kalcit se vyskytuje v mnoha krásných barvách a pastelových odstínech. Mezi nejznámější patří:

KOUPIT KALCIT ZDE

Kalcit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro kalcit jsou přiřazeny tyto čakry:

Tvary a podoby kalcitu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří surové nebo tromlované kameny, které jsou velmi vhodné jako dekorace. Velmi oblíbené jsou také svícny z kalcitu, které přináší velmi příjemné světlo po celý den

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:

KOUPIT KALCIT ZDE

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva