Jak na domácí výrobu šperků s magickými krystaly

Baví vás vytvářet vlastní šperky? A chcete do nich zakomponovat léčivé kameny? Pak si určitě přečtěte tento článek.

Obecně vzato existuje několik způsobů, kterými můžete postupovat. Asi nejjednodušší je nakoupit kameny s vyvrtanými otvory a navléct je na nylonovou šňůrku, kožený řemínek atd. Pokud ale chcete vyrobit třeba i náušnici nebo přívěsek, vyzkoušejte tzv. wire-wrapping – šperkařskou drátovací techniku.

Ametyst extra náhrdelník 90 cm

Jednou z jejích největších výhod je, že obtočení drátem může zlepšit energetický tok některých krystalů. Přitom platí, že různé minerály preferují různé druhy drátů (měděné, stříbrné, ze zlaté slitiny etc.).

Pro toto využití se samozřejmě nejvíc hodí nerosty s vysokou tvrdostí (7 a víc), které se nedají snadno poškrábat. Preferujte hrubé/přírodní krystaly – ty leštěné možná vypadají líp, ale špatně se s nimi pracuje (mají tendenci vyklouznout z ruky a letět přes celou místnost).

Křemen jahodový náramek diamant

Začátečníkům doporučujeme především křemen a jeho odrůdy (záhnědukřišťálametystchalcedoncitrínatd.). Mj. jsou krásné na pohled, nestojí moc peněz a mají skvělé esoterické vlastnosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení