Formy kamenů, které vám v bytě pomohou odstranit negativní energii.

zdroj: energymuse.com

Není to jen léčivá síla a energie drahých kamenů, je to i spojení s přírodou a její krásou, která nás obklopuje, proto se na chvíli zastavte, odpočiňte si, relaxujte a kochejte se dary, které Vám příroda přináší v podobě těchto drahých léčivých kamenů a polodrahokamů. Už i naši předkové využívali léčivé kameny pro léčbu fyzických, ale také psychických chorob. Léčivé kameny Vám mohou pomoci v mnoha oblastech Vašeho života, včetně vašeho bydlení.

Obývací pokoj

Nejpřirozenější a nejúčinější forma kamenů pro terapii, je přirozený přírodní stav. Drúzy a geody jsou především určeny pro obytné prostory, které obýváme nejčastěji. Pro obývací pokoj lze doporučit křišťál a ametyst

Křišťál je bezbarvá a dokonale čirá odrůda křemene, která urychluje léčení všech nemocí, plic, onemocnění štítné žlázy a tím vznikající nemoci jako např. srdeční choroby, obtíže při trávení, silné zápaly, žaludeční a hormonální poruchy, únava, krvácení. Křišťál snižuje horečku, utišuje bolesti, léčí otoky, vyrovnává tlak a napětí buněk, má příznivý vliv na pokožku, vlasy, nehty, sliznice, žlázy a kosti. Působí harmonicky na všechny emoce.

PROHLÉDNOUT

Ametyst je kamenem očisty. Jeho energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí opustit staré návyky. Zdravotně působí ametyst především proti bolestem všeho druhu. Nejznámější a nejobvyklejší použití ametystu je bezesporu při bolestech hlavy a migrény. Dále ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí.

ametyst

PROHLÉDNOUT

Ložnice

Pro ložnice je zase vhodnější růženín, který současně pomáhá při nespavosti a neutralizuje elektrický smog. Růženín je také kamenem lásky, který pokud si ho člověk umístí na srdce, dokáže léčit potlačování emocí a posléze citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Konkrétně reguluje srdeční rytmus, zejména je-li příčinou zjitřené citové rozpoložení. Vydatnou pomocí je i při krevních onemocněních, jako je anémie a leukémie.

růženín

PROHLÉDNOUT

Koupelna

Do koupelen se zase nejvíce doporučuje onyx, který je převážně v interiéru považován za vzácný a mimořádný. Jeho výjimečné vlastnosti dokáží vytvořit unikátní a neopakovatelné dekorace v malé i velké ploše. Onyx nabízí široké spektrum tónů od hnědé přes medovou, bílou, zelenou až po rudou. Zdravotně onyx boří blokády, včetně očisty, pomáhá v léčbě sluchu, zejména při odstraňování nepříjemných zvuků, při poruše rovnováhy, ostří zrak a posiluje nervovou soustavu.

onyx

PROHLÉDNOUT

U všech kamenů stále platí dodržování správné očisty, která spočívá v omytí kamene pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.