Formy kamenů, které vám v bytě pomohou odstranit negativní energii.

zdroj: energymuse.com

Není to jen přírodní síla a energie drahých kamenů, je to i spojení s přírodou a její krásou, která nás obklopuje, proto se na chvíli zastavte, odpočiňte si, relaxujte a kochejte se dary, které Vám příroda přináší v podobě těchto drahých kamenů a polodrahokamů. Už i naši předkové využívali přírodní kameny pro hojení fyzických, ale také psychických chorob. Kameny Vám mohou pomoci v mnoha oblastech Vašeho života, včetně vašeho bydlení.

Obývací pokoj

Nejpřirozenější a nejúčinější forma kamenů pro terapii, je přirozený přírodní stav. Drúzy a geody jsou především určeny pro obytné prostory, které obýváme nejčastěji. Pro obývací pokoj lze doporučit křišťál a ametyst

Křišťál je bezbarvá a dokonale čirá odrůda křemene, která urychluje hojení všech nemocí, plic, onemocnění štítné žlázy a tím vznikající nemoci jako např. srdeční choroby, obtíže při trávení, silné zápaly, žaludeční a hormonální poruchy, únava, krvácení. Křišťál snižuje horečku, utišuje bolesti, otoky, vyrovnává tlak a napětí buněk, má příznivý vliv na pokožku, vlasy, nehty, sliznice, žlázy a kosti. Působí harmonicky na všechny emoce.

PROHLÉDNOUT

Ametyst je kamenem očisty. Jeho energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí opustit staré návyky. Zdravotně působí ametyst především proti bolestem všeho druhu. Nejznámější a nejobvyklejší použití ametystu je bezesporu při bolestech hlavy a migrény. Dále ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí.

ametyst

PROHLÉDNOUT

Ložnice

Pro ložnice je zase vhodnější růženín, který současně pomáhá při nespavosti a neutralizuje elektrický smog. Růženín je také kamenem lásky, který pokud si ho člověk umístí na srdce, dokáže pomoci při potlačování emocí a posléze citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Konkrétně reguluje srdeční rytmus, zejména je-li příčinou zjitřené citové rozpoložení. Vydatnou pomocí je i při krevních onemocněních, jako je anémie a leukémie.

růženín

PROHLÉDNOUT

Koupelna

Do koupelen se zase nejvíce doporučuje onyx, který je převážně v interiéru považován za vzácný a mimořádný. Jeho výjimečné vlastnosti dokáží vytvořit unikátní a neopakovatelné dekorace v malé i velké ploše. Onyx nabízí široké spektrum tónů od hnědé přes medovou, bílou, zelenou až po rudou. Zdravotně onyx boří blokády, včetně očisty, pomáhá při problémech sluchu, zejména při odstraňování nepříjemných zvuků, při poruše rovnováhy, ostří zrak a posiluje nervovou soustavu.

onyx

PROHLÉDNOUT

U všech kamenů stále platí dodržování správné očisty, která spočívá v omytí kamene pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.