Co je vlastně podvědomí a jakou sílu má?

Vědomí je všechno to, co si uvědomujeme, respektive prožíváme to, co se děje v určitých částech našeho mozku. Naše podvědomí je mnohem mocnější, než bychom věřili. Může nám všechno umožnit, ale také ve všem zabránit. Věříte na náhodu? Žádná není! Díky svému omezenému vědomí často přehlédneme i jednoduché zákonitosti, kterými se řídí náš osud. Všechno se děje z určitého důvodu. Pořiďte si jeden z drahých kamenů, které vám vaše podvědomí pomohou ovládat.

Ametyst je mocný kámen s ochranou silou, který brání jeho nositele před psychickými útoky. Pomáhá tak v proměně špatné energie na tu dobrou. Má silnou očistnou moc, dříve si používal jako prostředek zabraňující opilosti. Ametyst blahodárně působí na mysl, kterou dokáže uklidnit a povzbudit. Díky ametystu se budete lépe soustředit, zmírní vaše obavy a udržíte pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete. Napomáhá přijímání nových myšlenek, proto pro vás nebude problém se jakkoliv rozhodnout. Po zdravotní stránce vám zmírní bolesti hlavy a uvolní napětí. Ametyst působí na nespavost a napomáhá klidnému spaní.

Girasol je kámen hluboké meditace, který vyrovnává krevní tlak a oběh, reguluje tvorbu buněk, posiluje imunitní systém a lymfatickou soustavu a v neposlední řadě podporuje trávicí trakt. Zlepšuje komunikační schopnosti. Rozpouští zatvrzelé postoje, zlobu a negativitu. Ideální je nosit ho v čase změn, protože povzbuzuje psychiku, zklidňuje a vytváří vnitřní rovnováhu. Aby vám správně fungoval, musíte se o něj patřičně starat. Jelikož je to kámen choulostivý na žár, nabíjíme ho pouze při východu nebo západu slunce. Dále girasol působí na krevní tlak a oběh, posiluje imunitní systém a lymfatickou soustavu.

Záhněda je kámen patřící k první čakře jako nejmocnější kámen křišťálové soustavy. Má silné detoxikační účinky, pomáhá tělu zbavit se škodlivých látek a výrazně pomůže pročistit tělo od jedů. Jeho hlavní síla se projevuje v hojení chronických stavů sklíčenosti a deprese. Uvolňuje i citové blokády, které ženám brání v početí. Záhněda posiluje nervy, snižuje vnitřní napětí, křeče a tiší bolesti, ovlivňuje infekční onemocnění, vaziva a rakovinových nádorů v počátečním stádiu.