Chybí vám energie? Čerpejte ji z drahých kamenů

Jóga, Pózu Z Jógy, Pozice, Tělo, Fitness

Venkovní počasí vybízí k tomu zalézt si ke kamnům, vzít si knížku a nic nedělat. Nedostatek energie pocítil v životě každý člověk, ať byla způsobena nekvalitním spánkem, přílišným vystavením se elektromagnetickým zářením nebo prostě děláním moc věcí najednou.

Každý z nás se někdy cítí unavený a neví z čeho. Přinášíme vám tipy na drahé kameny, které vám energii dodají a vy budete chtít i v uplakaném počasí pobíhat venku.

Chalcedon je krystal, který vám otevře mysl, díky němu se dokážete vyrovnat s novými nečekanými situacemi, minerál, který vám dodá tak potřebnou energii.  Je to kámen, který vám pomůže naslouchat druhým a komunikovat s nimi. V neposlední řadě je to kámen, který působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti, vylepší vám tak vaši náladu a umožní vám hledět do budoucna s optimismem. Zdravotně chalcedon podporuje lymfatický systém a zahání otoky. Blahodárné účinky má také na žaludek a žlučník.

Chalcedon

chalcedon

Jaspis, dodávající jemné podněty, uzemní energii a napraví nepříjemné situace, jelikož navozuje porozumění, toleranci v rámci mezilidských a partnerských vztahů. Jaspis přivádí pozitivní energii a umožňuje tak lidem cítit se lépe, protože dokáže identifikovat problémy dříve než nastanou. Ze zdravotního hlediska dodává energii žlázám, odstraňuje toxiny z těla, pomáhá při střevních potíží, žaludek a povzbuzuje činnost jater a slinivky.

Jaspis

jaspis

Opál je kámen, který dokáže pohlcovat i vysílat, proto je vhodný při nedostatku energie, kterou vám dodá z přírody, se kterou je tak úzce spjat. Díky tomu vám vnese do života spontánnost v rozhodování. Opál je kamenem života, především lásky, pokud tedy nemáte dostatek energie, síly či odvahy k oslovení toho pravého, pak je to kámen přesně pro vás. Opál je vhodný k například u Parkinsonovy nemoci, různých druhů infekcí, protože pomáhá čistit krev a ledviny. Reguluje hladinu inzulinu a pomáhá nám ženám již při tak nepříjemných menstruačních problémech. 

Opál

opál