Chcete návod na to, jak plně využít svých schopností a vloh? Drahé kameny vám s tím pomohou.

Každý z nás si pod pojmem seberealizace něco představí a mnoho z nás jej používá. Většinou naše představy zahrnují náš osobnostní rozvoj, rozvoj našich talentů, uskutečnění našich přání a žití v souladu s našimi hodnotami a potřebami. Většinou chápeme seberealizaci jako něco, co nám má dávat smysl a vést nás k naplnění. Chápeme ji jako uskutečnění něčeho hodnotného, co má skutečný význam, který přesahuje pocit “baví nás to”, ale nese s sebou také zásadní aspekt užitečnosti, služby druhému člověku, podporu důležitých hodnot, práci pro kulturu a komunitu.

Křišťál je kamenem jasného rozumu. Kámen nás učí trpělivosti a rozvážnému rozhodování. Křišťál působí harmonicky na všechny emoce. Křišťál vás posílí, dodá vám energii a v konečném důsledku vás zbaví jakékoliv bolesti. Je vhodným kamenem pro prevenci. Mnoho lidí řeší své potíže až v momentě, kdy nastanou. Důležité je jim ale předcházet. Pokud i přes nošení křišťálu nemoc propukne, pak s jeho pomocí postižená místa posilujeme. Přikládejte kámen na postižená místa a nechte působit. Vždy mějte na paměti, že kámen musíte omýt pod tekoucí vodou a nechat na slunci nabít. Zdravotně křišťál urychluje hojení všech nemocí plic, onemocnění štítné žlázy a tím vznikající nemoci jako např. srdeční choroby, obtíže při trávení, silné zápaly, žaludeční a hormonální poruchy, únava, krvácení. Křišťál snižuje horečku, utišuje bolesti, otoky, vyrovnává tlak a napětí buněk, má příznivý vliv na pokožku, vlasy, nehty, sliznice, žlázy a kosti.

Tygří oko je kámen, které nás učí otevřenosti a tomu, že život se má brát takový, jaký je. Vše co k nám přichází a co se nám děje, se děje z určitého důvodu. Tygří oko vám pomůže dosáhnout životního nadhledu, zvážit všechny možnosti a učinit ve správný čas správná rozhodnutí. Zdravotně nám pomůže prohřát celý organismus. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, dále migrénu a silné bolesti hlavy. Pro posílení účinku pijte každý den elixír z tygřího oka. Připravíte ho tak, že do nádoby s vodou ponoříte několik kamenů a necháte den působit. Poté kameny vyjmete a elixír můžete vypít.