Baryt – „svítivý kámen“

Baryt je známý především tím, že po silném zahřátí světélkuje. Má však i další zajímavé vlastnosti.

Baryt, přezdívaný „svítívá koule z Bologne“, byl pojmenován na základě své velké váhy – „barys“ v řečtině znamená „těžký“. Přestože neobsahuje žádný kov, má podobně vysokou hustotu jako některé železné rudy. V našich končinách se mu proto dřív říkalo těživec.

Baryt je přirozený síran barnatý. Vykytuje se v různých barevných varietách – červené, žlutavé, modravé apod. Vzácně lze nalézt i čiré krystaly.

Baryt

Tento pozoruhodný nerost představuje skvělého pomocníka při meditacích. Podporuje kreativitu a komunikační schopnosti. Lze ho doporučit i lidem, kteří často cestují – usnadňuje totiž aklimatizaci a zahání stesk po domově.

Baryt se často používá k léčbě nespavosti a různých duševních poruch. Posiluje kosti i svaly a dodává svému nositeli energii potřebnou k boji s dlouhodobými nemocemi. Má blahodárný vliv na pleť a uvádí do rovnováhy mozkové hemisféry.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení