Popraskané krystaly: Jsou stále stejně účinné?

Zdroj obrázku: Canva
 
Přestože většina z vás na krystaly jistě dává dobrý pozor, občas prostě může dojít k nějaké nešťastné nehodě. Například – nosíte své křišťályametystycitríny… ve váčku, ten vám spadne na zem a většina z nich popraská. Co teď?

Mohou praskliny nějak ovlivnit schopnosti krystalů?

Jedná-li se o krystaly, které jste používaly už delší dobu, vezměte je do ruky a pokuste se zjistit, zda jsou jejich vibrace stále stejné. S největší pravděpodobností dojdete k závěru, že ne. Protože stejně jako my, i krystaly během své existence procházejí různými změnami - a každá z nich ovlivní také jejich energii. To však rozhodně automaticky neznamená, že inkriminované nerosty jsou nyní slabší. Ve skutečnosti může být pravý opak pravdou. Už mnohokrát jsme zaznamenali, že krystaly měly po popraskání víc energie než před ním – jinak řečeno, byly mocnější.
 
U křišťálu dochází k prasklinám i z toho důvodu, že natahuje negativní energii do sebe a ochraňuje nás. Naopak praskaný křišťál svými vibracemi a účinky postupně praskliny čistí.

Jak postupovat, pokud vibrace minerálu zeslábly?

Pokud cítíte, že ke zhoršení skutečně došlo, vraťte minerály tam, odkud pochází. Zakopejte poškozené kameny na noc do země – ta by je měla dobít a pomoci. Pokud to nezabere, doporučujeme raději pořídit si nové.
 
Autor článku: Svět minerálů