Zoisit – kámen individuálního růstu

Zoisit je křemičitan vápníku a hliníku, který disponuje velice zajímavými schopnostmi.

Zoisit byl pojmenován podle slovinského přírodovědce Sigmunda Zoise von Edelstein. Ten ho v roce 1805 koupil od jistého obchodníka s minerály a poslal k prozkoumání A. G. Wernerovi.

Zoisit se vyskytuje na konektech mramorů, v pyroxenických rulách a v metamorfovaných horninách bohatých na vápník. Můžete ho nalézt například v Pákistánu, USA (stát Washington), Švýcarsku či Indii. Mezi jeho nejznámější odrůdy patří thulit a tanzanit.

Tomuto kamenu je přičítána moc přetvářet negativní energie v pozitivní a zahánět letargii a stres. Svého nositele údajně dokáže motivovat k tomu, aby nenásledoval dav a raději kráčel po své vlastní cestě.

Zoisit skvěle detoxikuje, posiluje imunitní systém, neutralizuje překyselení organizmu a zvyšuje plodnost. Používá se k léčbě zánětů a různých nemocí vaječníků, varlat, srdce, plic atd. Samostatnou zmínku si zaslouží kombinace zoisitu s rubínem, která má blahodárný vliv na potenci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení