Jsou některé krystaly vzájemně nekompatibilní?

Obrázek článku
 
Můžete používat jakoukoliv libovolnou kombinaci krystalů nebo existují i kombinace, kterým byste se měli vyhnout? Odpověď na tuto otázku naleznete v následujícím článku.

Jak asi víte, určité minerály – typicky křišťál nebo čirý fluorit – dokážou posilovat účinky všech ostatních krystalů nacházejících se v jejich blízkosti. Někteří lidé se však domnívají, že existují i kameny, které se mohou vzájemně „rušit“.

Podle našeho názoru tomu tak spíše není. Žádnou vlastní zkušenost tohoto charakteru totiž nemáme a ani nevíme o nikom, kdo by jí měl.

 

Křišťál přívěsek

zdroj: svět minerálů

 

Z toho ovšem automaticky neplyne, že tomu tak skutečně nemůže být. Proto doporučujeme řídit se svými instinkty – pokud pár krystalů zkombinujete a budete z toho mít dobrý pocit, pak je vše v pořádku. Budete-li se cítit špatně… zkuste to jinak.

 

Fluorit náramek

zdroj: svět minerálů

 

Každopádně platí, že převážná většina minerálů „chce spolupracovat“. Dokonce i kameny s velmi odlišnými vlastnostmi se běžně používají společně, přičemž vytvářejí velmi silnou léčivou energii. Takže se nebojte experimentovat.