Tvary krystalů kontra jejich energie

Zajímá vás, jaké jsou z pohledu esoteriky rozdíly mezi krystalovými koulemi, srdci, merkabami apod.?

Jak jsme si už řekli, opracovávání kamenů zvyšuje jejich energii. Nyní nás bude zajímat, čím přesně se liší jednotlivé tvary.

Rodonit koule 3cm

{{- '10122015-TKKE-1' | gallery -}}

Nejprve je zapotřebí zmínit, že „základní schopnosti“ jednotlivých druhů minerálů zůstávají stále stejné – proces opracovávání je nijak nedokáže změnit. Tromly lze tedy používat k těm samým účelům (doplňkové léčbě nějakých konkrétních zdravotních problémů, podpoře nějakých konkrétních mentálních dovedností…) jako pyramidy atd.

Každý tvar ovšem vyzařuje energii poněkud jiným způsobem. Tak třeba u jakýchkoliv krystalů s hroty se koncentruje právě v těchto hrotech, které ji mohou zesilovat (to dělají především pyramidy a „tužky“).

Koule emitují energii všemi směry, srdce jí činí láskyplnější a platónská tělesa reprezentují různé elementy a stavební kameny života. Samostatnou zmínku si zaslouží také merkaby, se kterými se skvěle medituje.

Křišťál merkaba

{{- '10122015-TKKE-2' | gallery -}}

Při výběru tvaru je dobré zohlednit i to, jaké s krystaly máte úmysly – například zda je hodláte nosit v kapse či váčku (doporučujeme tromly, placičky…) či vystavit v interiéru (doporučujeme koule, lebky, pyramidy…).