Shiva, oblázek posilující a harmonizující ženský a mužský princip

Tvar tohoto kamene, který je pro něj charakteristický, ztělesňuje v Tantře mužskou energii, dynamiku a znalosti. Různobarevné pruhy na kamenech se nazývají yoni a představují zase ženský princip. Ženskou energii, moudrost a intuici.

Kámen Shiva aktivizuje čakry v těle nositele od kořenové až po korunní. Díky spojení ženské a mužské energie dokáže vytvářet příjemnou vyrovnanost a harmonii, příznivě ovlivňující jak duchovno, tak fyzično nositele. U mužů typu "macho" se používá k odstranění přebytku mužské energie.

Máte rádi jógu? Pokud jste příznivci klasické meditační jógy, jistě víte o stavu, kterého se všichni jogíni snaží dosáhnout. Shidhe, stav vyrovnané síly, touhy a uklidnění. Tento kámen mnoho indických mistrů využívá právě k plynulejším vstupům do těchto stavů.

Tento kámen krásně znázorňuje teorii dávání muže a přijímání ženy. Mužská část kamene přináší nositelům sílu dávat energii, pozornost, lásku a potlačuje rušivé elementy, negativně působící na vztah. Bezohlednost, ego i ješitnost. Nositelky tohoto magického oblázku zase získávají větší citlivost k vnímání parterových projevů lásky. Umírněnost ve vypjatých situacích a posílí otevřenost a touhu po pochopení partnera.

Právě harmonizace mužského a ženského principu, působí velmi pozitivně na sexualitu. Navíc Shiva pomáhá překonat duševní následky z krušného dětství. Pomáhá uvědomit si a vyhojit rány, které byly kdysi způsobeny.

Ve Feng Shui se používá Šiva pro orientaci energie. Například jej můžete pověsit nad schody, které jsou naproti dveřím, aby energie neunikala nahoru do prostoru., nebo ho můžete umístit v domě na takové místo, ze kterého bude jeho energie proudit do všech koutů a bude vytvářet ochranné, příjemné a podpůrné prostředí.