Proč nás některé krystaly přitahují více než jiné?

A proč je velice důležité naslouchat své intuici? Odpovědi na tyto zajímavé otázky naleznete v následujícím článku.

Pokud jde o oblečení, jídlo či třeba automobily, každý z nás má jiné preference. Totéž samozřejmě platí i v případě minerálů – některé nás přitahují, jiné naopak nechávají netečnými (nebo dokonce odpuzují).

Ametyst anděl malý

{{- '17122015-KP-1' | gallery -}}

To, že se nám nějaký konkrétní kámen líbí, ovšem může mít i hlubší smysl. Intuice nás totiž neomylně vede k takovým krystalům, které momentálně z nějakých důvodů potřebujeme – přičemž o tom ani nemusíme vědět.

Pakliže tedy zjistíte, že vás najednou přitahuje nerost, o který jste dřív ani okem nezavadili, rozhodně si ho pořiďte. S největší pravděpodobností totiž nejde o důsledek toho, že se vám v mezičase změnil vkus, ale toho, že jste např. onemocněli nějakou chorobou, s jejíž léčbou vám inkriminovaný kámen může pomoct.

Křišťálová slza

{{- '17122015-KP-2' | gallery -}}

Dalo by se tedy říct, že krystaly si často vybírají nás – nikoliv obráceně. Osloví nás a my si je koupíme, aniž bychom o nich cokoliv věděli. A teprve později – až si někde něco přečteme o jejich schopnostech – ke svému úžasu zjistíme, že odstraňují přesně ty obtíže, se kterými se potýkáme.