Přírodní krystaly a cystická fibróza

Trpíte cystickou fibrózou a zajímá vás, jaké kameny jsou vhodné k doplňkové pomoci? Pak je tento článek určený právě pro vás.

Cystická fibróza je považována za nejčastější život ohrožující dědičné onemocnění bělochů. Je způsobeno mutací genu produkujícího protein CFTR a postihuje především dýchací a trávící soustavu.

Jantar náhrdelník opracovaný 45cm

Na obecné úrovni nás tedy zajímá, jaké krystaly mají nejlepší vliv na plíce, slinivku a játra. Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá – charoit/čaroit a jantar. Oba tyto minerály jsme zmiňovali už v souvislosti s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN).

Kromě této dvojice lze vyzkoušet také křišťál s vrostlicemi rutilu (tzv. „Venušiny vlasy“ či „Amorovy šípy“), který často nosí pacienti s tuberkulózou, chronickou bronchitidou a dalšími podobnými chorobami.

Malachit přívěsek vrtaný

Malachit

A pochopitelně nesmíme vynechat ani malachit - jeden z vůbec nejmocnějších i nejuniverzálnější kamenů. Pokud vám připadá, že o něm píšeme příliš často, vězte, že je to zaslouženě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení