Modrý dolerit – kámen magie

V dnešním článku si představíme nerost, který sehrál velice významnou roli při budování legendárního Stonehenge – modrý dolerit.

Název doleritu je odvozen z řeckého „doleros“ („klamavý“). Jde o magmatickou horninu, která má chemické složení shodné s gabry a bazalty. Z 82 bloků modrého doleritu - v anglofonních zemích známého jako „Preseli Bluestone“ – podle odborníků kdysi byly vytvořeny dva soustředné kruhy ve Stonehenge. Později však došlo k jejich nahrazení bloky pískovce.

Vzhledem k výše uvedenému jistě nikoho nepřekvapí, že tomuto nerostu je přičítána obrovská magická moc. Svého nositele prý dokáže spojit s energií samotného kouzelníka Merlina. Usnadňuje cestování do minulých životů a rozvoj psychických schopností.

{{- '452016-D-1' | gallery -}}

Modrý dolerit skvěle uzemňuje a pomáhá rozpoznat pravdu od lži. Zvyšuje sebejistotu, vyrovnává meridiány a podporuje jasné myšlení. Kromě toho přináší klid a odvahu.

Modrý dolerit se často používá k doplňkové léčbě kašle a různých nemocí krku a srdce. Samostatnou zmínku si zaslouží také skutečnost, že má blahodárný vliv na imunitní systém a urychluje srůstání zlomenin.

Upozornění: Tento minerál v současné době nemáme v nabídce!