Kameny podle horoskopu. Které se nejvíce hodí k Váhám?

Váhy jsou znamení vzdušné, z čehož vyplývá, že člověk narozený v jejich vlivu je společenský, otevřený, rád vychází s lidmi a respektuje je. Na druhou stranu jsou Váhy nerozhodné, což někdy přináší problémy v partnerském vztahu. Nejvhodnějším kamenem pro Váhy je chryzokol pro životní harmonii, pomáhá při bolestech v krku, upravuje činnost žaludku, reguluje trávení, ochlazuje při úpalu a mírní svědění při štípnutí. Růženíny mají schopnost probudit vřelý cit u opačného pohlaví, růžový korál zajišťuje stálost v citech; ale mohou zkusit např. karneol, smaragd nebo turmalín.

Růženín je již od antických dob považován jako kámen lásky a srdce. Pokud si ho člověk umístí na srdce, dokáže pomoci při potlačování emocí a posléze citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Konkrétně reguluje srdeční rytmus a pomáhá v nespavosti, zejména  je-li příčinou zjitřeného citového rozpoložení. Vydatnou pomocí je i při krevních onemocněních, jako je anémie a leukémie. Užívejte každý den růženínovou vodu, která vás zbaví všech jedů, které do sebe přes den dostáváte. Získáte ji vložením několika růženínů do misky s vodou a necháte působit. Po několika hodinách kameny vyjmeme a vodu můžeme vypít.

Zelený avanturín, jeho zelený třpyt prozáří každý problém. Díky němu se zbavíme negativních myšlenek a pocitů, které do velké míry ovlivňují naše chování. Navrací nám klid a ztracenou naději. Pomáhá nám zapomenout na denní nezdary a problémy. S avanturínem se uvolníme a dopřejeme si klidný a ničím nerušený spánek. Po zdravotní stránce nám pomáhá se zmírněním bolesti hlavy a migrénách. Podporuje látkovou přeměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Křišťál s vrostlicemi rubelitu je vhodným kamenem pro prevenci. Mnoho lidí řeší své potíže až v momentě, kdy nastanou. Důležité je jim ale předcházet. Křišťál vás posílí, dodá vám energii a v konečném důsledku vás zbaví jakékoliv bolesti. Pokud i přes nošení křišťálu nemoc propukne, pak s jeho pomocí postižená místa posilujeme. Přikládejte kámen na postižená místa a nechte působit. Vždy mějte na paměti, že kámen musíte omýt pod tekoucí vodou a nechat na slunci nabít. Křišťál je všestranným kamenem, lze jím tedy hojit všechny nemoci.