Girasol – kámen bílého světla

Dnes si představíme jeden velice zajímavý a současně málo známý minerál – girasol.

Girasol patří mezi odrůdy křemene. Jeho charakteristický mléčný lesk je způsoben nepřítomností vody (dehydratací krystalu, ze kterého vzniká). Na první pohled připomíná opál -  v anglofonních zemích je znám také jako „Blue Opal Quartz“, „Opalized Quartz“  či „Moon Opal“.

Název tohoto pozoruhodného a poměrně vzácného nerostu je odvozen z latinských výrazů „gyrare“ („otočit“) a „Sol“ („slunce“).

Girasol

Girasol je považován za kámen velice jemné, ale účinné energie. Často ho nosí umělci či podnikatelé, protože podporuje kreativitu a zlepšuje komunikační schopnosti. Jde o vynikající nástroj pro vizualizaci snů.

Girasol se používá k doplňkové léčbě různých metabolických poruch (například cukrovky). Pomáhá odstranit příčiny nerovnováhy imunitního systému a má blahodárný vliv na psychiku. Lze ho doporučit také lidem, kteří se potýkají s chronickým únavovým syndromem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení