Dumortierit – kámen klidu

Trápí vás časté migrény? Procházíte nějakou těžkou životní krizí a nedaří se vám najít vnitřní mír? Vyzkoušejte dumortierit. Dumortierit byl poprvé popsán v roce 1881 a pojmenován podle francouzského paleontologa Eugèna Dumortiera. Z chemického hlediska jde o hlinitý borosilikát.

Tento žáruvzdorný nerost je relativně vzácný. Někdy tvoří sloupcovité krystaly, ale zpravidla se vyskytuje ve formě stébelnatých až celistvých agregátů. U nás ho můžete nalézt například na Kutnohorsku nebo v Přibyslavici u Čáslavi.

Dumortierit svému nositeli přináší klid a úlevu. Proto je mimořádně vhodný pro jedince, kteří se potýkají se stresem, nespavostí, různými fobiemi či depresí. Údajně dokáže vyvolávat vzpomínky z minulých životů a aktivovat jasnoslyšnost.

Dumortierit tiší bolesti hlavy a křeče. Často se používá se k doplňkové léčbě epilepsie, průjmu, nevolnosti a dalších zdravotních obtíží. Je mu připisována také schopnost mírnit následky spálení od slunce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení