Chcete, aby ovoce a zelenina vydržely déle čerstvé? Zkuste magické krystaly!

Krystaly lze používat k celé řadě zajímavých účelů. Dokonce i ke zlepšování čerstvosti některých potravin – zvláště těch rostlinných.

Jste vegani, vegetariáni, nebo jen patříte k nadšeným konzumentům různých vitamínových salátů apod.? Pak byste si rozhodně měli pořídit křišťál, mechový achát nebo zelený avanturín.

Křišťál pyramida 3 cm

{{- '812015-KOZ-1' | gallery -}}

Existuje hned několik možností, jak postupovat. Například – můžete si koupit tromly a „obložit“ jimi mrkve, třešně, cibule, švestky… uskladněné v ledničce v igelitových sáčcích. Kolem misek (ale klidně i džbánu s džusem) odpovídajících průměrů lze také obtočit náhrdelník či náramek vyrobený z toho kterého minerálu.

Pokud ovoce, zeleninu, oříšky… uchováváte v uzavřených nádobách, není nic lehčího než postavit na jejich víčko pyramidu. Na jídelním stole se zase bude skvěle vyjímat krystalová mřížka, do jejíhož středu umístíte třeba tác s exotickými plody. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Avanturín zelený troml

{{- '812015-KOZ-2' | gallery -}}

Dodejme, že krystaly dokážou zlepšit nejen čerstvost, ale dokonce i chuť a výživovou hodnotu rostlinné stravy. Nevěříte? Tak se přesvědčte sami!