Chcete, aby ovoce a zelenina vydržely déle čerstvé? Zkuste magické krystaly!

Krystaly lze používat k celé řadě zajímavých účelů. Dokonce i ke zlepšování čerstvosti některých potravin – zvláště těch rostlinných.

Jste vegani, vegetariáni, nebo jen patříte k nadšeným konzumentům různých vitamínových salátů apod.? Pak byste si rozhodně měli pořídit křišťál, mechový achát nebo zelený avanturín.

Křišťál pyramida 3 cm

{{- '812015-KOZ-1' | gallery -}}

Existuje hned několik možností, jak postupovat. Například – můžete si koupit tromly a „obložit“ jimi mrkve, třešně, cibule, švestky… uskladněné v ledničce v igelitových sáčcích. Kolem misek (ale klidně i džbánu s džusem) odpovídajících průměrů lze také obtočit náhrdelník či náramek vyrobený z toho kterého minerálu.

Pokud ovoce, zeleninu, oříšky… uchováváte v uzavřených nádobách, není nic lehčího než postavit na jejich víčko pyramidu. Na jídelním stole se zase bude skvěle vyjímat krystalová mřížka, do jejíhož středu umístíte třeba tác s exotickými plody. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Avanturín zelený troml

{{- '812015-KOZ-2' | gallery -}}

Dodejme, že krystaly dokážou zlepšit nejen čerstvost, ale dokonce i chuť a výživovou hodnotu rostlinné stravy. Nevěříte? Tak se přesvědčte sami!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení