Achát - symbol síly a udatnosti

 
 
Achát je pruhovaná forma jemnozrnného mikrokrystalického křemene. Díky krásným barevným vzorům a páskování je tento průsvitný drahokam velmi jedinečný.  
 

Acháty jsou lidstvu známé více než 8000 let. Používali je Skytové, staří Řekové i Římané atd. Stojí za zmínku, že tento kámen pojmenoval řecký filosof Theofrastos a to podle sicilské řeky Achates (v současnosti Dirillo).

Účel, síla a podpora

Acháty jsou považovány za mocné talismany, které své nositele dokážou chránit před jedy a úrazy. Podle některých povzbuzují chuť k životu, sebedůvěru i lásku. 

kámen ahchát

KOUPIT ACHÁT ZDE

Druhy a barvy achátu

Acháty lze rozlišit zejména podle jejich zabarvení. Mezi nejznámější druhy achátů patří achát pestrý, achát ohnivý, achát červený, achát mechový, achát peříčkový, achát botswana, achát bahia:

kámen achát peříčkový

 

Achát se téměř jediný vyznačuje pórovitou propustnou strukturou, a proto se již ve středověku dobarvoval, aby získal na akraktivitě. Natolik se to na trhu u lidí ujalo, že se barvení achátu provádí do dnes. Mezi nejoblíbenější patří zelený achát, modrý achát, růžový achát a fialový achát.

achát přívěsek

Nemoce a zdraví

V oblasti zdraví achát předchází střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí traktočižaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a působí na ně.

kámen achát dekorace

Znamení zvěrokruhu

Achát je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

achát náramek

Tvary a podoby achátu

Tento velmi krásný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky a svícny, které dodávají potřebou energii po celý den.  

achát svícen dekorace

KOUPIT ACHÁT ZDE

Související články, které by Vás mohly o achátu také zajímat:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení