Achát - symbol síly a udatnosti

 
 
Achát je pruhovaná forma jemnozrnného mikrokrystalického křemene. Díky krásným barevným vzorům a páskování je tento průsvitný drahokam velmi jedinečný.  
 

Acháty jsou lidstvu známé více než 8000 let. Používali je Skytové, staří Řekové i Římané atd. Stojí za zmínku, že tento kámen pojmenoval řecký filosof Theofrastos a to podle sicilské řeky Achates (v současnosti Dirillo).

Účel, síla a podpora

Acháty jsou považovány za mocné talismany, které své nositele dokážou chránit před jedy a úrazy. Podle některých povzbuzují chuť k životu, sebedůvěru i lásku. 

kámen ahchát

KOUPIT ACHÁT ZDE

Druhy a barvy achátu

Acháty lze rozlišit zejména podle jejich zabarvení. Mezi nejznámější druhy achátů patří achát pestrý, achát ohnivý, achát červený, achát mechový, achát peříčkový, achát botswana, achát bahia:

kámen achát peříčkový

 

Achát se téměř jediný vyznačuje pórovitou propustnou strukturou, a proto se již ve středověku dobarvoval, aby získal na akraktivitě. Natolik se to na trhu u lidí ujalo, že se barvení achátu provádí do dnes. Mezi nejoblíbenější patří zelený achát, modrý achát, růžový achát a fialový achát.

achát přívěsek

Nemoce a zdraví

V oblasti zdraví achát předchází střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí traktočižaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a působí na ně.

kámen achát dekorace

Znamení zvěrokruhu

Achát je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

achát náramek

Tvary a podoby achátu

Tento velmi krásný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky a svícny, které dodávají potřebou energii po celý den.  

achát svícen dekorace

KOUPIT ACHÁT ZDE

Související články, které by Vás mohly o achátu také zajímat:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva