Trpíte na záněty močových cest? Skončete s nimi díky drahým kamenům

Koho v životě nepotkal zánět močových cest, může hovořit o štěstí, jelikož podle statistik si tím projde až 70% lidí, především ženy, které jsou k zánětům náchylnější. Venkovní počasí vybízí k odhalování kůže, především v nošení balerínek či jiné letní obuvi. Lékaři však varují, jelikož toto období a počasí je zrádné a lidé mohou mnohem snadněji nastydnout, zejména od nohou.

Pokud již zánět máte nebo jím chronicky trpíte, máme pro vás tipy na minerály, které vám se záněty močových cest pomohou a jejich pravidelným užíváním dáte vše zpět do pořádku.

Achát (paralelně pruhovaný achát), je kámen, který nám pomáhá v těžkých životních situacích nalézat pravdu, bez trpkosti přijímat kritiku a s trpělivostí snášet nejrůznější nepříznivé zdravotní události, jako tomu může být při zánětech močových cest, které jsou velmi nepříjemné a bolestivé. V případě, kdy se zánět dostaví, vezměte vždy omytý achát, nabitý sluneční či měsíční energií do rukou a soustřeďte veškerou svou energii na svou bolest. Achát ji pak převezme za vás. Abyste posílila účinky achátu, noste ho vždy při sobě, ať už v podobě samotného kamene, či jako šperk.  Dále vám achát pomůže při jiných zánětech, jako zánětech vaječníku a vejcovodů, při onemocnění prostaty, špatné funkci ledvin či při žaludečních nebo střevních problémech.

Křišťál, používali již staří šamani zejména při zánětu močových cest. Tibeťané používají elixír z křišťálu, kterým svůj organismus čistí a který je velmi účinný v boji se zánětem močového měchýře. Ten je důležité proplachovat, aby se bakterie dostaly ven. Elixír připravíme pomocí vody a několika křišťálů, které necháme omýt pod proudem vody a nabijeme sluneční či měsíční energií. Kameny pak vložíme do velké nádoby, do které následně nalijeme vodu a necháme několik hodin působit. Kameny posléze vytáhneme a vodu vypijeme.

Opál (modrý a mléčně bílý), vnáší do našeho života světlo. Při zánětech močových cest vám budou oporou pro své umění vnést do života citovou a duševní úlevu. Opál jako jeden z mála kamenů nenabíjíme na prudkém slunci, necháme působit sluneční paprsky spíše v ranních hodinách nebo za jasné noci při úplňku. Kromě močových cest hojí opál funkci mléčných žláz.