Trpíte insomnií? Přečtěte si, jak se pomocí kamenů, vypořádat s tímto neblahým jevem dnešní doby.

Každý člověk je jiný. Někteří to zalomí 5 minut po usazení na pohovku k televizi a ráno nejsou k probuzení, jiní nemohou oka zamhouřit celou noc. Nespavost představuje velký společenský problém současnosti. Může být zapříčiněna různými závislostmi - drogovými či alkoholovými, avšak k těm nejběžnějším patří problémy v práci, škole nebo rodině. I když je potřeba spánku individuální, průměrně se pohybuje okolo 6–8 hodin. Pokud se Vám z jakéhokoli důvodu spánek dlouhodobě vyhýbá, pořiďte si jeden z následujících kamenů. Mohl by Vám pomoci..!
Růženín je již od antických dob považován jako kámen lásky a srdce. Pokud si ho člověk umístí na srdce, dokáže pomoci při potlačování emocí a posléze citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Konkrétně reguluje srdeční rytmus a pomáhá v nespavosti, zejména  je-li příčinou zjitřené citové rozpoložení. Vydatnou pomocí je i při krevních onemocněních, jako je anémie a leukémie.
 
 
Sardonyx ostří naše smysly a koncentraci. Dává nám radost, životní elán, zahání starosti, melancholii a deprese. Pokud máte doma dospívající ratolesti a vaše soužití s nimi trošku skřípe, pak je sardonyx tím pravým pomocníkem pro vás. Zdravotně posiluje nervový systém, pomůže vám se uklidnit a tím se zbavit stresu a klidně usnout. Dále dokáže pomoci při jakýchkoli zánětů, plísní a průjmů. Sardonyxová voda kladně působí i na kožní problémy. Získáte ji vložením několika kamenů do nádoby s vodou. Nechte několik hodin působit a pak kameny vyjměte. Vodu pak pijte každý den na lačný žaludek.
 
Křišťál s vrostlicemi skorylu účinně posiluje energii a odklání škodlivé vlivy prostředí. Uvolňuje napětí a harmonizuje tělo i duši. Negativní energie a myšlenky mění v pozitivní. Pomáhá při řešení a odstraňování problémů. Potlačuje sklony občas škodit sám sobě. Kámen má schopnost mírnit bolesti a pomáhat při nemoci zapříčiněné nervovým vypětím, zejména prudké bolesti hlavy, žaludeční a střevní potíže, problémy srdeční a krevního oběhu, bolesti páteře. Kámen přikládáme vždy přímo na postižená místa.