Léčebné účinky drahých kamenů. Karneol jako kámen proti vzteku a závisti!

V dnešní době se kameny nosí zejména zasazeny v drahých kovech, ale mnoho lidí věří na jejich léčivé účinky, pozitivní vibrace a nosí je jako talisman – pro zdraví, štěstí, úspěchy. Při výběru vhodných kamenů bychom se měli řídit hlavně naší intuicí. Aby kameny dobře pomáhaly, je potřeba se o ně dobře starat. Potřebují k životu stejné podmínky jako my sami: čistý vzduch, vodu, slunce a lásku. Znečištěné kameny - nečistotami  a jedy, které odebíraly z našeho těla a absorbovaly do sebe, nám potom mohou s ještě větší razancí  vše  vrátit zpátky. Existuje očista prvotní- když kámen dostaneme, nebo koupíme a průběžná. Očistu provádíme vodou, sluncem, měsícem, nebo náročnější vizualizací  a modlitbou. Podobným způsobem, když kameny ztratí svou sílu, je i nabíjíme.

Jedním z nich je karneol. Učí nás naplnit naše poslání, které máme zde na Zemi. Bude vašim přítelem v otázkách bytí, kdy budete přešlapovat na místě a nebudete vědět jak dál. Probouzí v nás tvořivost a pomůže nám určit si náš životní směr. Toto jsou vlastnosti, které nám v životě pomohou najít pevnou půdu pod nohama. Díky tomu nebudeme mít pro žárlivost ve svém životě místo. Karneol je kámen úspěchu, životní síly a vitality. Pomůže ve vztazích, kde se vytratil sexuální apetit.

Zdravotně karneol reguluje krevní oběh, pomůže nám tedy při otravách krve, vnějším krvácení či prokrvení jakýchkoliv orgánů. Dále nám léčí choroby ledvin a močového ústrojí. Ovlivňuje ženské reprodukční orgány a zvyšuje plodnost. Tento kámen vám pomůže získat víru v samu sebe. Jedná se o kámen, který léčí revmatizmus, artritidu a deprese - zejména ty, jež se vyskytují v pozdějším věku. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Doporučuje se přikládat a masírovat v oblasti čela a hlavy. Nabíjíme na slunci velmi často a co nejdéle.