Léčebné účinky drahých kamenů. Karneol jako kámen proti vzteku a závisti!

V dnešní době se kameny nosí zejména zasazeny v drahých kovech, ale mnoho lidí věří na jejich účinky, pozitivní vibrace a nosí je jako talisman – pro zdraví, štěstí, úspěchy. Při výběru vhodných kamenů bychom se měli řídit hlavně naší intuicí. Aby kameny dobře pomáhaly, je potřeba se o ně dobře starat. Potřebují k životu stejné podmínky jako my sami: čistý vzduch, vodu, slunce a lásku. Znečištěné kameny - nečistotami  a jedy, které odebíraly z našeho těla a absorbovaly do sebe, nám potom mohou s ještě větší razancí  vše  vrátit zpátky. Existuje očista prvotní- když kámen dostaneme, nebo koupíme a průběžná. Očistu provádíme vodou, sluncem, měsícem, nebo náročnější vizualizací  a modlitbou. Podobným způsobem, když kameny ztratí svou sílu, je i nabíjíme.

Jedním z nich je karneol. Učí nás naplnit naše poslání, které máme zde na Zemi. Bude vašim přítelem v otázkách bytí, kdy budete přešlapovat na místě a nebudete vědět jak dál. Probouzí v nás tvořivost a pomůže nám určit si náš životní směr. Toto jsou vlastnosti, které nám v životě pomohou najít pevnou půdu pod nohama. Díky tomu nebudeme mít pro žárlivost ve svém životě místo. Karneol je kámen úspěchu, životní síly a vitality. Pomůže ve vztazích, kde se vytratil sexuální apetit.

Zdravotně karneol reguluje krevní oběh, pomůže nám tedy při otravách krve, vnějším krvácení či prokrvení jakýchkoliv orgánů. Dále nám působí na choroby ledvin a močového ústrojí. Ovlivňuje ženské reprodukční orgány a zvyšuje plodnost. Tento kámen vám pomůže získat víru v samu sebe. Jedná se o kámen, který působí na revmatizmus, artritidu a deprese - zejména ty, jež se vyskytují v pozdějším věku. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Doporučuje se přikládat a masírovat v oblasti čela a hlavy. Nabíjíme na slunci velmi často a co nejdéle.