Je obsidián vhodný pro věštění?

Lze obsidián použít i k věštění? A pokud ano, tak jak? Odpovědi na tyto zajímavé otázky naleznete v následujícím článku.

Jak jistě víte, obsidián je sklovitá, sopečná hornina. Možná vás ale překvapí, že po velmi dlouhou dobu byl kromě jiného používán také k nahlížení do budoucnosti, což v případě zájmu můžete vyzkoušet i vy. Jak na to?

Budete potřebovat takový kus černého obsidiánu, který má lesklý, reflexní povrch. Může jít například o leštěnou desku, kouli nebo dokonce obsidianové zrcadlo (ano, i ty se dají sehnat).

Dále si najděte nějaké maximálně klidné a tiché místo a ztlumte v místnosti všechna světla (pokud se o věštění budete pokoušet přes den, zatemněte jí pomocí rolet, závěsů apod.). Pokud nemáte stmívač, vypněte je úplně a zapalte svíčku.

Obsidián placička

Obsidián

Posaďte se, uvolněte a sledujte povrch obsidiánu, dokud se na lesklé ploše neobjeví nějaké obrazy. Samozřejmě – jen těžko k tomu dojde hned na poprvé. Chce to zkrátka zkoušet a vytrvat.

Může nastat i situace, kdy obrazy sice uvidíte, ale budete mít problém s jejich interpretací. V takovém případě si zkuste vzít do ruky kousek křišťálu – mohl by vám s ní pomoct.

Poznámka: nezapomeňte, že všechny krystaly, se kterými budete pracovat, je zapotřebí nejprve důkladně vyčistit!