Je obsidián vhodný pro věštění?

Lze obsidián použít i k věštění? A pokud ano, tak jak? Odpovědi na tyto zajímavé otázky naleznete v následujícím článku.

Jak jistě víte, obsidián je sklovitá, sopečná hornina. Možná vás ale překvapí, že po velmi dlouhou dobu byl kromě jiného používán také k nahlížení do budoucnosti, což v případě zájmu můžete vyzkoušet i vy. Jak na to?

Budete potřebovat takový kus černého obsidiánu, který má lesklý, reflexní povrch. Může jít například o leštěnou desku, kouli nebo dokonce obsidianové zrcadlo (ano, i ty se dají sehnat).

Dále si najděte nějaké maximálně klidné a tiché místo a ztlumte v místnosti všechna světla (pokud se o věštění budete pokoušet přes den, zatemněte jí pomocí rolet, závěsů apod.). Pokud nemáte stmívač, vypněte je úplně a zapalte svíčku.

Obsidián placička

Obsidián

Posaďte se, uvolněte a sledujte povrch obsidiánu, dokud se na lesklé ploše neobjeví nějaké obrazy. Samozřejmě – jen těžko k tomu dojde hned na poprvé. Chce to zkrátka zkoušet a vytrvat.

Může nastat i situace, kdy obrazy sice uvidíte, ale budete mít problém s jejich interpretací. V takovém případě si zkuste vzít do ruky kousek křišťálu – mohl by vám s ní pomoct.

Poznámka: nezapomeňte, že všechny krystaly, se kterými budete pracovat, je zapotřebí nejprve důkladně vyčistit!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení