Je možné nosit krystaly nepřetržitě?

Chcete u sebe mít léčivé krystaly 24 hodin denně 7 dnů v týdnu a nejste si jistí, zda je to bezpečné? Přečtěte si následující článek.

Při práci s krystaly je velice důležité řídit se svou intuicí. Pokud vám tedy vyhovuje s nimi i spát, nemusíte z toho mít rozhodně obavy. Ba právě naopak – mnohé nerosty pomáhají usnout, zahánějí noční můry atd.

Opravdu nepřetržité nošení však příliš nedoporučujeme – a to z několika důvodů. Tím prvním je skutečnost, že řada minerálů by neměla přijít do kontaktu s vodou – ať už proto, že jsou příliš měkké a mohlo by je to poškodit (typicky selenit) nebo proto, že obsahují různé toxické složky. Tyto kameny byste si tedy rozhodně neměly brát do vany/sprchy/bazénu apod.

Selenit hranol surový

{{- '23112015-NK-1' | gallery -}}

Dále je nutné brát v potaz, že drtivá většina krystalů potřebuje čas od času vyčistit a dobít (což je nejlepší dělat přes noc).

Můžete se setkat také s kameny, které vám samy dají najevo, že si potřebují trochu „odpočinout. V tom případě si je na den – dva sundejte a uložte například do lastury (má vlastní unikátní energii, která jim prospěje).