Co dělat s novými krystaly?

Právě vám dorazila zásilka nových kamenů, které chcete používat k léčebným účelům…Co dál?

V první řadě byste je měli vyčistit. Nemůžete totiž vědět, kdo všechno je měl v rukou před vámi, ani k jakým účelům byly používány. Jedná se o výbrusy? Člověk, který je dělal, zrovna mohl mít špatný den. Přivezl vám je kurýr nějaké dopravní společnosti? Třeba ho po cestě postihl záchvat tzv. road rage („zuřivosti na silnicích“), mezi jejíž projevy patří agresivní chování. A tak dále.

Tyrkys náhrdelník

{{- '632015-NK1' | gallery -}}

Takže… ještě než nové krystaly přidáte k těm, které již vlastníte, důkladně je vyčistěte. Třeba ve vlažné vodě s trochou mořské soli. Tento způsob samozřejmě není vhodný pro kameny, které mohou zrezivět (magnezit, hematit), rozpustit se či v důsledku namočení rozpadnout (tyrkys, lepidolit, pyrit etc.), potažmo být poškozeny působením soli (opál, perly…). Zkrátka a dobře - nezapomeňte, že různé minerály jsou citlivé na různé věci a nelze tedy všechny čistit stejně!

Máte hotovo? V tom případě můžete kameny naprogramovat, případně i dedikovat. Dedikaci zpravidla provádějí věřící lidé, v souladu se svým náboženským přesvědčením. Existují ale i obecné formule – například „dedikuji tyto krystaly k použití pouze pro nejvyšší dobro všech a k požehnání všech, kteří budou využívat jejich léčivé schopnosti“.

Pyrit krychle

{{- '632015-NK-2' | gallery -}}

Nakonec krystaly nechte nabít v měsíčním/slunečním světle nebo pusťte reiki hudbu a položte je vedle reproduktorů.